Bu 15 İl Milli Eğitim Müdürlüğü EK-2 Puanlarını Liste Halinde Açıklamayıp Puanları Saklıyorlar?

Bu 15 İl Milli Eğitim Müdürlüğü EK-2 Puanlarını Liste Halinde Açıklamayıp Puanları Saklıyorlar?

Bu 15 İl Milli Eğitim Müdürlüğü EK-2 Puanlarını Liste Halinde Açıklamayıp Puanları Saklıyorlar?

MEB yeniden yönetici atama ek-2 puanları atama takvimi doğrultusunda İl Müdürlükleri tarafından internet sitelerinden yayınladığını İstanbul, Ankara, İzmir başta olmak üzere 65 İl Milli Eğitim Müdürlüğü ek-2 puanlarını kamuoyuna açık bir şekilde şeffaflık adına listeler halinden yayınladığını ve 16 Milli Eğitim Müdürlüğü Yönetici ek-2 puanlarını liste halinde yayınlamayıp neyi saklamaya çalışıyor? haberimizde İl Müdürlüklerine birliktelik açısında sonuçların toplu liste halinde kişisel verileri korunacak şekilde yayınlaması yönünde gerekli talimatı vermesi gerektiğini ifade etmiştik.

16 İlden sadece Gümüşhane İl Milli Eğitim Müdürlüğü sorgulama yerine listeleri yayınladı. Fakat geriye kalan aşağıdaki 15 İl: Ağrı,Artvin,Burdur,Çankırı,Erzincan,Giresun,Hakkari,Kastamonu,Kırklareli,Manisa,Muğla,Rize,Sinop,Zonguldak,Düzce, Milli Eğitim Müdürlükleri maalesef toplu liste halinde yayınlamayıp sorgulama şeklinde yayınlamıştır.

66 İl Milli Eğitim Müdürlüğü liste halinde açıklarken bu 15 İl Mili Eğitim Müdürlüğü toplu listeleri açıklamayıp yönetici adaylarını mağdur etmektedir çünkü 16 Mayıs tarihinde bitecek olan itiraz sürecinin daha sağlıklı yürümesi adına bu il milli eğitim müdürlükleri kamuoyuna açık bir şekilde ek-2 puanlarını listeler halinde bir an önce yayınlayıp akıllarda soru işareti bırakmamalıdır.

Sonuçları listeler halinde açıklamaması demek bu illerde yönetici atamalarını şaibeli bir duruma getiriyor normalde sonuçları liste halinde yayınlamak il müdürlüklerini süreci daha rahat şekilde yürütmesini sağlayacakken liste halinde açıklamaları söylentilerin devam etmesi demek olacaktır.

Bu konudaki gelişmeleri mebpersonel.com sitemizde bulabileceksiniz.

MEB Personel İnstagrama katılıp konu ile ilgili en güncel ve hızlı gelişmelerden haberdar olabilirsiniz Ve sohbet bölümünde sorularınızı sorabilirsiniz.

MEB PERSONEL İnstagram KANALI İÇİN: TIKLAYINIZ

İlgili Haberler
HABERE YORUM KAT
UYARI:

Yorum yazarak topluluk şartlarımızı kabul etmiş bulunuyor ve tüm sorumluluğu üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Mebpersonel.com İnternet Sitesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

5 Yorum