banner476

EBA TV Frekans ayrıntılı bilgiler.

Milli Eğitim Bakanlığı(MEB), TRT işbirliği ile açılan 6 EBA Tv kanalı frekansı nedir, nasıl ayarlanır, nereden izlenir? EBA TRT Tv internet üzerinden izlenebilir mi? TRT uzaktan eğitim yayını ne zaman başlayacak?

Yer Değiştirme 19.03.2020, 22:31 20.03.2020, 17:48
EBA TV Frekans ayrıntılı bilgiler.

Dünya'yı ve Türkiye'yi etkisi altına alan Çin Halk Cumhuriyeti'nde ortaya çıkan yeni tip koronavirüs sebebiyle geçtiğimiz hafta okullar 2 hafta süre ile tatil edilmişti. İçinde bulunduğumuz ve tatilin ilk haftasını oluşturan şu günler esasında 2. yarıyılın ortasında yapılması planlanan ara tatildi.

Gelecek hafta başında 23 Mart Pazartesi günü Milli Eğitim Bakanlığı uzaktan eğitim ile yaklaşık 18 milyon öğrenciye EBA TV aracılığı ile eğitim verecek. TRT işbirliği ile verilecek eğitimler için 6 yeni kanal açıldı ve EBA TV frekansları MEB tarafından paylaşıldı. Yapılacak uzaktan eğitim hizmetinden devlet okullarında eğitim gören öğrenciler dışında özel okullarda eğitim gören öğrenciler de faydalanacak.

 İşte Kanal Listesi:

Öte yandan EBA ve TRT EBA Tv aracılığı ile ilkokul, ortaokul ve liseler için yapılacak eğitim programları, dersler, derslerin saatleri ve telafi eğitimlerini içeren bir program paylaşıldı. Paylaşılan programa göre her sınıf ve öğrenim düzeyinde öğrenciler için ders saatleri belirlendi. Genellikle gündüz vaktine konulan dersler, herhangi bir nedenle dersi izleyemeyen öğrenciler için akşam saatlerinde de tekrar TRT EBA televizyonunda yayımlanacak.

MEB Uzaktan eğitim ile TV kanallarından dersleri izlemek istemeyen öğrenciler www.eba.gov.tr adresi üzerinden interaktif olarak da derslerini dilediği zaman izleme şansı bulabilecek. Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, uzaktan eğitimin temelinin TRT EBA Tv tarafından oluştuğunu fakat isteyenlerin EBA internet sitesinden de dersleri izleyebileceğini açıkladı. Öte yandan derslerin okuldaki gibi 40-45 dakika olmayacağına değinen Selçuk, 20 dakikalık ders anlatımlarının olacağına dikkat çekti.

GELİŞMELERDEN ANINDA HABERDEDAR OLMAK İÇİN BİZİ TWİTERDA TAKİP ETMEYİ UNUTMAYINIZ

Follow @mebpersonelcom

HAFTALIK DERS PROGRAMLARI HABERİMİZ İÇİN  HABERİMİZİ TIKLAYINIZ

Koronavirüsün ciddi oranda yayılmaya devam etmesi dolayısıyla olası tatil uzatılması nedeniyle okulların tekrar tatil edilmesi durumunda yine büyük ihtimalle TRT tarafından açılan ve 6 kanal olan TRT EBA TV ve EBA İnternet sitesinden uzaktan eğitim devam edecek.

Öte yandan öğrenciler sadece okulda gördükleri yüz yüze eğitimden sorumlu tutulacak, EBA TV'den izledikleri derslerden yazılı, sözlü, deneme, merkezi sınavlar gibi durumlarda sorumlu olmayacaklar.

Yorumlar (2)
Www 7 ay önce
Çıkmıyor
kii
Melek uçar 7 ay önce
Ders programı ile çalışmak istiyorum

Gelişmelerden Haberdar Olun

@