banner476

İkinci İl Dışı Atama Yapılacak Mı?

2020 İl Dışı Atama Kontenjanlarının Yetersiz Olması Öğretmenleri Mağdur Etti. İkinci Kez İl Dışı Hakkı Verilecek Mi?

Yer Değiştirme 20.08.2020, 15:02 20.08.2020, 15:37
İkinci İl Dışı Atama Yapılacak Mı?

Milli Eğitim Bakanlığına bağlı devlet okullarında görev yapan öğretmenler için 2020 yılı il dışı atama süreci geçtiğimiz günlerde tamamlandı. Binlerce öğretmen görev yaptıkları illerden başka bir ile il dışı atama talebinde bulundu.

İl dışı atama talebi gerçekleşen öğretmenlerimiz şu sıralar ilişikleri kesip il dışı ataması yapılan ilde görevlerine başladı.

Ancak İl dışı atama sürecinde bir çok öğretmen il dışı kontenjanları yetersiz açıldığı için bırakın atamayı tercih bile yapamadı.

Bugün 2020 yılı özür grubu atama başvuruları açıldı ve yerler belli oldu. İl dışı atamaya verilen kontenjan Türkiye genelinde 54 bin iken bugün özür grubu ataması için Türkiye geneli kontenjanın 100 binin üzerinde olması dikkatlerden kaçmadı.

Birçok öğretmen il dışı kontenjanları yetersiz açıldığı için bırakın atamayı tercih bile yapamamıştı. Özellikle bazı branşlarda tercih edilebilecek il ve okul sayısı oldukça sınırlı tutuldu. Hizmet puanı çok yüksek olmayan öğretmenler yer değiştiremedi.

Bu konuda mağdur olan bir çok öğretmen gerek sosyal medya üzerinden, gerekse mebpersonel.com 'a yazarak 2.il dışı atama taleplerini ilettiler.

Yıllarca bazı okullarda çakılı kalmış binlerce öğretmen her gün sosyal medya üzerinden mesajları ile Milli Eğitim Bakanlığına ulaşmak ve 2. il dışı atamanın yapılmasını istiyorlar ve konuyla ilgili Milli Eğitim Bakanlığın'dan açıklama bekliyorlar.

WWW.MEBPERSONEL.COM

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@