banner476

İl Dışı Yer Değiştirmelerde İptal Hakkı Var Mı?

Öğretmenlerin İl Dışı Yer Değiştirmelerde İptal Hakkı Var Mı?

Yer Değiştirme 30.06.2017, 00:40 30.06.2017, 00:48
İl Dışı Yer Değiştirmelerde İptal Hakkı Var Mı?

Öğretmenlerin il dışı yer değiştirme sonuçları açıklandı. İl dışı ataması yapılan bazı takipçilerimizden sitemize ulaşan sorulardan biri de il dışı yer değiştirmelerde iptal hakkı olup olmadığı.

MEB tarafından yayımlanan 2017 il dışı yer değiştirme kılavuzunda il dışı ataması yapılanların atamalarının iptal edilmeyeceği yer alıyor. Fakat, 2016 yılında da yine iptal hakkı verilmeyeceği kılavuzda yer almasına rağmen arkasından gelen ek yazıyla öğretmenlere iptal hakkı tanınmıştı. Öğretmenler de bir dilekçeyle il dışı atamalarını iptal ettirme hakkına sahip olmuşlardı.

MEB tarafından bu yıl için bu konuda herhangi bir açıklama yapılmadı. Mebpersonel.com olarak yakından takip ettiğimiz süreçte MEB tarafından iptal hakkı tanındığına dair bir yazı gönderildiği anda sitemizden siz takipçilerimize duyuracağız.

MEBPERSONEL.COM / ÖZEL

Yorumlar (6)
Kaya 3 yıl önce
Teşekkür ederim bu isteğimizi dile getirdiginiz için. Umarım bu habere meb'den cevap gelir
selçuk 3 yıl önce
inşAllah yine aynı hakkı tanırlar
N.n 3 yıl önce
Arkadaslar benim il disi tayinim çıktı yalnız ailevi bi takım problemler oldu .iptal hakkı olursa ikinci il disinda tercih hakkım olur mu.
ibrahim 3 yıl önce
müjdeli haberler bekliyoruz.
Cengiz 3 yıl önce
İptal Edilenin yerine Özür
atamasıyla atama yapılır. Bir sorun olacağını düşünmüyorum. Norm fazlası olarak niye istemediğimiz yerde çalışma durumunda kalalım...
Uğur DÖNERTAŞ 3 yıl önce
i̇l disinda calisan ogretmenlere ikinci bir sans verilmelidir

Gelişmelerden Haberdar Olun

@