İl içi atama ve yer değiştirmelerde MEBBİS onay işlemleri nasıl yapılacak?

Öğretmenlerin 2020 İl İçi Yer Değiştirme Süreci Yaklaşıyor. Peki İl İçi Atama Başvurusu Yapan Öğretmenler Onaylatmaya Gidecekler Mi? Cevabı Mebpersonel.com'da...

Yer Değiştirme 11.07.2020, 22:53
İl içi atama ve yer değiştirmelerde MEBBİS onay işlemleri nasıl yapılacak?

Öğretmenlerin 2020 il içi yer değiştirme takvimi MEB tarafından açıklanmıştı. Açıklanan takvime göre il içi atama başvuruları 20 Temmuz'da başlayacak.

Peki İl İçi Atama Başvurusu Yapan Öğretmenler Onaylatmaya Gidecekler Mi? 

İl içi yer değiştirme süreci ile ilgili tüm detaylar kılavuz yayımlandığında belirlenmiş olacak. Fakat Mebpersonel.com olarak önceki yıllarda yapılan uygulamalara bakarak bazı soruların cevabını verebiliriz.

Öğretmenler il içi atama başvurusunu MEBBİS üzerinden yapacaklar. Okul/kurum tercihlerini yapan öğretmenler kendi kurum müdürüne bilgi verecekler. Kurum müdürü tercihleri MEBBİS'ten onaylayacak.

Daha sonra sırasıyla ilçe milli eğitim müdürlüğü ve il milli eğitim müdürlüğü onaylayacak. Öğretmenler tüm onayları MEBBİS üzerinden aldıktan sonra bu ekranın çıktısını alabilirler.

Öğretmenlerin MEBBİS üzerindeki onay dışında herhangi bir onaya veya imzaya ihtiyacı olmayacak. Tüm işlemler dijital ortamda MEBBİS üzerinden yapılacak.

MEBPERSONEL.COM / ÖZEL

Bizi Twitter Üzerinden Takip Etmek İçin TIKLAYINIZ

Kaynak: www.mebpersonel.com
Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@