banner476

Öğretmenler Hamza Aydoğdu'dan İl İlçe Emri Müjdesi Bekliyor

Kontenjan yetersizliğinden dolayı yer değişikliği yapamayan öğretmenler il-ilçe emri beklemelerine rağmen şu saate kadar milli eğitim bakanlığı tarafından her hangi bir resmi açıklama yapılmadı. Mağdur Öğretmenler ise   #HamzaHcmMuejdeBekliyoruz hastagi ile Twitterda il-ilçe emrinin bir an önce verilmesini MEB Personel Genel Müdürü Hamza AYDOĞDU'dan  talep etmektedirler.

Yer Değiştirme 22.01.2020, 21:58 22.01.2020, 22:28
Öğretmenler Hamza Aydoğdu'dan İl İlçe Emri Müjdesi Bekliyor

Geçtiğimiz günlerde yapılan özür grubu yer değişikliği sonrası az kontenjan açılmasından dolayı birçok öğretmen yer değişikliği yapamamış ve mağdur olmuştur. Milli eğitim bakanlığı tarafından yapılan açıklama göre de il içi ve iller arası yer değiştirme başvuruları uygun bulunarak onaylanan il içinde 19.587 iller arasında 5.554 olmak üzere toplam 25.141 öğretmenden 973468512 kur'a numarasıyla hizmet puanı üstünlüğü ve tercihler dikkate alınarak bilgisayar ortamında yapılan değerlendirme sonucunda 4.834 il içi, 4.292 il dışı olmak üzere toplam 9.126 öğretmenin mazeret durumuna bağlı il içi ve iller arası yer değiştirmeleri gerçekleştirilmişti.

Kontenjan yetersizliğinden dolayı yer değişikliği yapamayan öğretmenler il-ilçe emri beklemelerine rağmen şu saate kadar milli eğitim bakanlığı tarafından her hangi bir resmi açıklama yapılmadı. Mağdur Öğretmenler ise   #HamzaHcmMuejdeBekliyoruz hastagi ile Twitterda il-ilçe emrinin bir an önce verilmesini MEB Personel Genel Müdürü Hamza AYDOĞDUN'dan  talep etmektedirler.

Sosyal medyadaki bazı tiwitleri sizler ile paylaşıyoruz.

Kaynak: www.mebpersonel.com
Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@