banner476

Öğretmenler, İl İçi Atama Duyurusu Bekliyorlar

Öğretmenler MEB'den, 2018 Yılı İl İçi Atama Duyurusu Bekliyorlar.

Yer Değiştirme 09.05.2018, 21:30 09.05.2018, 21:34
Öğretmenler, İl İçi Atama Duyurusu Bekliyorlar

2017-2018 eğitim-öğretim yılının sonuna doğru yaklaşıyoruz. Dönem sonunun yaklaşmasıyla öğretmenlerin de tayin talepleri alınmaya başlanacak. Peki öğretmenlerin il içi yer değiştirme başvuruları ne zaman alınacak?

MEB Öğretmen grubu üyesi öğretmenler, sık sık il içi yer değiştirme tarihlerini sormaktadırlar. Her yıl mayıs ayında duyurusu yapılan atamalar için şu ana kadar MEB'den herhangi bir açıklama yapılmadı.

Mebpersonel.com olarak önceki tayin dönemlerini incelediğimizde il içi atama başvurularının mayıs aylarında yapıldığını görüyoruz. Özellikle mayıs ayının 3. ve 4. haftalarında MEB tarafından il içi yer değiştirme başvuruları alınıyor.

Mebpersonel.com olarak yakın bir zaman içerisinde duyurunun yapılmasını bekliyoruz. Öncelikle il milli eğitim müdürlükleri tarafından il içi öğretmen ihtiyaç listeleri açıklanacak, ardından da MEBBİS üzerinden il içi yer değiştirme başvuruları yapılacak. Atama sonuçları ise tahminen Haziran başında açıklanacak. İlişik kesme işlemlerinin de 2. dönemin sona erdiği 8 Haziran tarihinden itibaren yapılması bekleniyor.

İl içi yer değiştirme ile ilgili haberleri güncel olarak Mebpersonel.com'dan takip edebilirsiniz.

Kaynak: www.mebpersonel.com
Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@