Okullar Ekim Ayında Açılacak

Açıklama geldi: 2016-2017 Eğitim Öğretim Yılı 3 Ekim 2016 pazartesi günü başlayacak.

Yer Değiştirme 27.07.2016, 11:00 27.07.2016, 21:27
Okullar Ekim Ayında Açılacak
  Milli Eğitim Bakanlığı 2016-2017 yılı eğitim öğretim yılı çalışma takvimini geçtiğimiz aylarda belirlemiş ve kamuoyu ile paylaşmıştı. MEB'in yeni yıl takvimine göre okullar 19 Eylül 2016 pazartesi günü açılacaktı.


DÜZELTME
 3 Ekim'de okullar açılacağı yönünde bir haber çıkınca bakanlık bugün resmi siteden açıklama yaparak, okulların açılacağı tarihte herhangi bir değişme olmayacağını duyurdu:

İŞTE O AÇIKLAMA

 Bugün bazı basın yayın organlarında, 2016-2017 eğitim öğretim yılının 3 Ekim 2016 tarihinde başlayacağına yönelik spekülatif haberlere yer verildiği görülmüştür. Söz konusu haberler gerçeği yansıtmamaktadır.

           

Bakanlığımızca daha önce eğitim öğretim yılı çalışma takviminde açıklandığı gibi eğitim öğretim yılı 19.09.2016 tarihinde başlayacaktır.

 

Bakanlığımızla ilgili her türlü resmi açıklama, duyuru ve haber Müşavirliğimizce yapılmaktadır. Bunun dışında yapılan açıklamalara itibar edilmemesini rica ederiz.

 

Kamuoyuna saygıyla duyurulur.

 

 

Basın ve Halkla İlişkiler Müşavirliği


 Konu ile ilgili gelişmeleri takip edip siz değerli okuyucularımızı bilgilendirmeye devam edeceğiz.

 Yaklaşık 2 hafta önce FETÖ'cü teröristlerin darbe girişimi sonrasında tüm ülkede, kamuda olduğu gibi Milli Eğitim Bakanlığı'nda da değişiklikler oldu. Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz'ın açıklamalarına göre 19 Eylül'de açılması planlanan okullar 2 hafta sonra yani 3 Ekim 2016 Pazartesi açılmış olacak.

 Bakan İsmet Yılmaz'ın konu ile ilgili son dakika açıklaması ise şöyle:

''İçinde bulunduğumuz durumda Okulların açılması 1-2 hafta ertelenebilir ve öyle olacak. Okullar 3 Ekim tarihine kadar açılmış olacak dedi. Bizde bu tarihe kadar atamaları tamamlayacağız''


Milli Eğitim Bakanlığı'nın resmi web sitesinden ise gerekli duyurular yapılacak. Okulların açılış tarihi şu an itibariyle 2 hafta ötelenmiş gibi gözüküyor. Öğretmen atamalarının uzaması durumunda tarih 10 Ekim'e kaydırılabilir.Mebpersonel.com / Özel Haber


Kaynak: www.mebpersonel.com
Yorumlar (16)
öğretmenler 4 yıl önce
seminerini kendi memleketlerinde alsınlar bayram öncesi çok sorun gidip gelmek sayın büyüklerim
Almıla 4 yıl önce
Şu an staj yapan aday öğretmenler ne zaman göreve başlayacak bilgi var mı
kd 4 yıl önce
bakanlığın basın açıklaması 19 eylül diyor başlığınız 3 ekim....
derya 4 yıl önce
aynen yaaa hem 19 eylül diyolar hemde başlıkları OKULLAR EKİMDE AÇILACAK
harbiden karışık aklım bulandı
..... 4 yıl önce
Bi omceki haberde de mebin aciklamasini haber yapmissiniz zamaninda acilacak diye her kulaktan duyma bilgiyi siteye koymayin sizin kadar ciddiyetsiz bi site gormedim
Öğretmen 4 yıl önce
milli eğitim bakanlığı sayfasından kopyaladığım yazıdır:
bugün bazı basın yayın organlarında, 2016-2017 eğitim öğretim yılının 3 ekim 2016 tarihinde başlayacağına yönelik spekülatif haberlere yer verildiği görülmüştür. söz konusu haberler gerçeği yansıtmamaktadır.

bakanlığımızca daha önce eğitim öğretim yılı çalışma takviminde açıklandığı gibi eğitim öğretim yılı 19.09.2016 tarihinde başlayacaktır.

bakanlığımızla ilgili her türlü resmi açıklama, duyuru ve haber müşavirliğimizce yapılmaktadır. bunun dışında yapılan açıklamalara itibar edilmemesini rica ederiz.

kamuoyuna saygıyla duyurulur.
Ayse 4 yıl önce
Semineri herkes kendine yakin okullarda alsjnlar sayin bakanim
Kenan 4 yıl önce
Bi doğru haber yapın meb in resmi sitesi bugün açıklama yaptı hala 3 ekim diyip duruyorsunuz
SİNEM GÖKAT 4 yıl önce
peki̇ 19 eylül de sadece 1.siniflar mi yoksa tüm siniflar mi eği̇ti̇me başlayacak...
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın

Gelişmelerden Haberdar Olun

@