banner476

Özür Grubu, İl İçi ve İl Dışı İçin Öğretmen Atamaları Ne Zaman?

Özür Grubu, İl İçi ve İl Dışı İçin Öğretmen Atamaları Ne Zaman?

Yer Değiştirme 22.05.2020, 01:00
Özür Grubu, İl İçi ve İl Dışı İçin Öğretmen Atamaları Ne Zaman?

Milli Eğitim Bakanlığı 2020 il içi, il dışı ve özür grupları için öğretmen atamaları ne zaman gerçekleştirilecek, başvurular hangi tarihte başlayacak? İşte öğretmenlerin atama ve yer değiştirme takvimi…

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından kamuda görev alan öğretmenlerin 2020 senesi il içi, il dışı ve özür grubu kapsamındaki atama takvimleri açıklandı. Belirtilen takvime göre öğretmenlerin 2020 senesi atama ve yer değiştirme tarihleri şu şekilde sıralanabilir.

Açıklanan takvime göre öğretmenlerin 2020 il içi atama tarihleri:

Başvuru yapılabilecek tarihler: 20 - 27 Temmuz 2020
Atama sonuçlarının açıklanacağı tarih: 28 Temmuz 2020
İlişik kesme için son tarih: 4 Ağustos 2020
Açıklanan takvime göre öğretmenlerin 2020 il dışı atama tarihleri:

Başvuru yapılabilecek tarihler: 6 - 10 Ağustos 2020
Atama sonuçlarının açıklanacağı tarih: 11 Ağustos 2020
İlişik kesme için son tarih: 12 Ağustos 2020
Açıklanan takvime göre 2020 yılı mazerete bağlı yer değiştirme tarihleri:

1. Aşama başvuru tarihleri: 12 - 17 Ağustos 2020
2. Aşama başvuru tarihleri: 20 - 24 Ağustos 2020
Atama sonuçlarının açıklanacağı tarih: 25 Ağustos 2020


Korona virüs Etkisi

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından açıklanan takvimde korona virüs salgın sürecinin etkisi güçlü bir şekilde göze çarpıyor. Geçtiğimiz senelerde genel olarak il içi atama başvuru tarihleri Mayıs ayı içerisinde, il dışı atama başvuru tarihleri Haziran ayı içerisinde, özür grubu atama başvuru tarihleri ise Ağustos ayı içerisinde yer alırdı. Ancak bu yıl takvimde oldukça önemli değişiklikler görülebiliyor.

Mart ayından bu yana ülkemizde etkisi süren korona virüs salgını ve salgına karşı alınan önlemler kapsamında İl içi atama başvuruları Temmuz ayı içerisine, il dışı atama başvuruları ise Ağustos ayı içerisindeki tarihlere kaydırılmış görünüyor. Takvimde oluşan bu değişikliğin sebebi ise hiç kuşkusuz korona virüs salgını. Bu değişikliklere rağmen özür grubu atama başvuruları her sene yapıldığı gibi bu sene de Ağustos ayı içerisinde yapılacak.

Görevlerine Başlayamayan Öğretmenler

18 Mart'ta ataması gerçekleştirilen 20 bin öğretmen de henüz göreve başlayabilmiş değil. Korona virüs salgını nedeniyle okulların kapalı olması ve eğitim öğretimin uzaktan sürdürülmesi 20 bin öğretmeni de etkilemiş durumda. Söz konusu mağduriyeti yaşayan genç öğretmenler, durumlarını sosyal medya aracılığıyla yetkililere duyurmaya çalışıyor ve onlardan gelebilecek resmi bir açıklamayı bekliyor.

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@