Sözleşmeliden Kadroya Geçenlere İl içi ve İl Dışı Hakkı Var Mı?

Sözleşmeli iken kadroya geçen öğretmenlere il içi ve il dışı hakkı verilecek mi?

Yer Değiştirme 03.02.2020, 17:12
Sözleşmeliden Kadroya Geçenlere İl içi ve İl Dışı Hakkı Var Mı?

 Milli Eğitim Bakanlığı 2016 yılında çıkarılan KHK ve yönetmelik ile sözleşmeli öğretmen ataması gerçekleştirmeye başlamış, sözleşmelilik süresi 4 yıldan 3 yıla, kadroya geçtikten sonra çalışma süresi de 2 yıldan 1 yıla düşürülmüştü.

 2016 yılı ekim döneminde atanan yaklaşık 18 bin 500 sözleşmeli öğretmen geçtiğimiz aylarda kadroya alındı. 3 yıldan sonra çalışmaları gereken 1 yıl içerisinde olan bu öğretmenlere 2020 yılı ocak dönemi özür grubu tayinlerinde tayin hakkı verildi.

 Sürpriz bir şekilde tayin hakkı verilmesinden sonra öğretmenler il içi ve illerarası tayin için de bu hakkın verilip verilmeyeceğini merak ediyor. Özür grubunda böyle bir hak tanındıysa il içi ve illerarası tayin durumunda da aynı hakkın tanınacağı tahmin ediliyor.

 Mebpersonel.com / Özel Haber

Yorumlar (6)
Mehmet 4 ay önce
2016 yılında atanan sozlesmeli ogretmenlerin neredeyse tamamı doğuya atandı yeni atanan sozlesmeliogretmenler batıya ataması yapılıyor 2016 yılında atanan ogretmenler kadroya geçti 2020 haziran ayında iller arası atama verilmesi gerekir
Selim 3 ay önce
Kesinlikle il içi ve il dışı hakkının verilmesi gerekiyor
Selim 3 ay önce
Kesinlikle il içi ve il dışı hakkının verilmesi gerekiyor
2017 nisan ek atama 1 ay önce
Kadroya geçene il dışı hakkı verilmeli
Mehmet 2 ay önce
4 yılda kadrolu öğretmen il dışı nereye gidebilir 4 yılda alacağı hizmet puanı ne kadar olabilir 100 puan diyelim 100 puanla gideceği yer şimdiki yerinden iyi olacak mı bence 5. yılında gidebiliryani 2021 yılında kadroya gecen sozlesmeli ogretmenler gidebilir
enes 4 hafta önce
2016da sözleşmeli olarak atanıp sonra kadroya geçen biri bedelli askerlik süreleri hizmet süresinden düşürülüp ildışı tayinini engeller mi?

Gelişmelerden Haberdar Olun

@