1500 öğrenci arasında tek kız olan Sinem Uzun, gemi mühendisi olmak istiyor

1500 öğrenci arasında tek kız olan Sinem Uzun, gemi mühendisi olmak istiyor

Ankara’nın Polatlı ilçesinde bin 500 öğrencinin öğrenim gördüğü Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi'nde okuyan tek kız öğrenci Sinem Uzun karnesi aldı. En büyük hayalinin gemi makineleri imalat ve mühendisliği olduğunu söyleyen Sinem...

Ankara’nın Polatlı ilçesinde bin 500 öğrencinin öğrenim gördüğü Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi'nde okuyan tek kız öğrenci Sinem Uzun karnesi aldı. En büyük hayalinin gemi makineleri imalat ve mühendisliği olduğunu söyleyen Sinem Uzun, oradan da askeri okula geçiş yapmayı planladığını ifade etti.


        3 yıldır Anadolu Teknik Lisesi makine bölümü 11’inci sınıfta okuyan Sinem Uzun okulda 7 yıl aradan sonra eğitim gören tek kız öğrenci. Uzun’un en büyük destekçisi annesi. Annesi Ayşe Uzun, kızının çocukluktan beri, hep erkek gibi büyüdüğünü söyledi. Anne Uzun, "Benim kızım zaten bir kız olarak değil, erkek olarak yetişti. Bebekliğinde beri, çocukluğundan beri, bebek yerine bisikletle, misketle, arabayla oynadı. Abileriyle birlikte yetiştiği için hiç kız olarak yetişmedi." dedi.

        Küçüklükten beri makinelere ilgi duyduğunu anlatan Sinem Uzun ise, bin 500 erkek öğrencinin arasında okumayı, tek ve ilk olmanın güzel ve avantajlı olduğunu dile getiriyor. Uzun, ilk başlarda çok zorlandığını, ancak bir hafta sonra arkadaş ortamı gelişince alıştığını belirtti.

        Okulda 7 yıldır kız öğrencinin olmadığını vurgulayan Sinem Uzun, "Tek olmak güzel. Avantajları fazla. Yemekhane olsun. Her konuda. Daha öncelikle oluyor. Daha avantajlı oluyor. Her şeyin ilki ve teki güzel olurmuş." dedi.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.