Batmanlı öğrencilerin İngilizce yaz kampı coşkuyla başladı

Batmanlı öğrencilerin İngilizce yaz kampı coşkuyla başladı

Batman Valiliği tarafından geçen hafta İngilizce yaz kampına gönderilen öğrenciler için Samsun Ondokuz Mayıs Üniversitesi’nde coşkulu bir tören düzenledi.         Kampın açılışına 19 Mayıs Üniversitesi...

Batman Valiliği tarafından geçen hafta İngilizce yaz kampına gönderilen öğrenciler için Samsun Ondokuz Mayıs Üniversitesi’nde coşkulu bir tören düzenledi.

        Kampın açılışına 19 Mayıs Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Hüseyin Akan, Başarı Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Yunus Bekdemir, rektör yardımcıları Prof. Dr. Hakan Leblebicioğlu, Prof. Dr. Hasan Gümüş, dekanlar, meslek yüksekokulu müdürleri, Samsun İl Emniyet Müdürlüğü yetkilileri, İl Milli Eğitim Müdürlüğü yetkilileri, Karadeniz Eğitim Yardımlaşma Derneği Başkanı Ömer Kabaş ve öğrenciler katıldı.

        Proje ile ilgili bilgi veren Samsun İl Milli Eğitim Müdürlüğü Proje Sorumlusu Murat Öztürk, Doğu illerinden gelen öğrencilerin Samsun’da 45 gün boyunca İngilizce eğitimi alacaklarını söyledi.

        Batman Valiliği tarafından düzenlenen proje, başta 19 Mayıs Üniversitesi ve diğer birçok kurum ve kuruluş tarafından desteklenirken, kurumlar adına konuşma yapan amirler projede emeği geçenlere teşekkürlerini dile getirdi.

        Son olarak Rektör Prof. Dr. Hüseyin Akan yaptığı konuşmada, çocuklara hitaben, “Üniversite olarak eğitimle ilgili hiçbir projeyi geri çevirmedik. Dünyada konuşma ve anlaşma dili İngilizce. Burada 45 gün boyunca İngilizce eğitimi alacaksınız. Burada alacağınız eğitimden sonra memleketlerinizde çalışmaya devam edin, kendinizi geliştirin. Ancak kendi diliniz olan Türkçeyi de ihmal etmeyin. Dilimize dünyada birçok ülkeden rağbet var. Sizler, ileride sadece aile geçindirmekle kalmayacaksınız. Sizler, toplumun öncüleri olacaksınız. Sorumluluklarınız sadece yaşadığınız ülke ile sınırlı değil. Çok çalışmalısınız. Sizlere güzel bir kurs dönemi ve eğitimi diliyorum.” dedi.

        Açılış konuşmalarının ardından, Yabancı Diller Yüksekokulu bahçesinde mini bir kokteyl verildi. Tören, hatıra fotoğrafı çekilmesi ile son buldu.


HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.