Çankaya’da yaz spor okuluna yoğun ilgi

Çankaya’da yaz spor okuluna yoğun ilgi

Çankaya Belediyesi’nin Yaz Spor Okulları'na çocuklar büyük ilgi gösteriyor. Yaz tatilini Ankara’da geçiren çocuklarının iyi bir yaz geçirmeleri için futbol, basketbol, voleybol, tenis, satranç, step dans ve halk oyunları branşlarında...

Çankaya Belediyesi’nin Yaz Spor Okulları'na çocuklar büyük ilgi gösteriyor. Yaz tatilini Ankara’da geçiren çocuklarının iyi bir yaz geçirmeleri için futbol, basketbol, voleybol, tenis, satranç, step dans ve halk oyunları branşlarında 7-14 yaş arası çocukların yararlanacağı Yaz Spor Okullarına şimdiden 700’e yakın çocuk başvurdu.

Temmuz ayının 3’ü ile Ağustos ayının 15’i arasında yapılacak olan yaz spor okullarında çocuklar 221 başvuru ile basketbol branşına yoğunluk gösterirken, voleybol branşına 190, futbol branşına 131, tenis branşına 60, satranç branşına 40, step dans branşına 30 ve halk oyunları branşına 15 çocuk başvuruda bulundu. Haziran ayının 30’una kadar çocukların ebeveynleriyle birlikte 'spor yapmasına engel yoktur' ibareli sağlık raporu ile birlikte iki adet vesikalık fotoğraf ve nüfus cüzdanı fotokopisi ile belediyenin Kolej Yerleşkesi’nde bulunan Rüştü Yüce Spor Salonu’nda bulunan kayıt bölümüne başvurmaları gerekiyor. Antrenörlük belgesi olan konusunda uzman eğitmenlerin ders vereceği yaz spor okulunda çocuklar futbol, tenis ve step dansı belediyenin Lozanpark Spor Tesisleri’nde, basketbol ve voleybol derslerini Kolej yerleşkesinde bulunan Rüştü Yüce Spor Salonu’nda, satranç dersini Mithatpaşa Hizmet Binası’nda ve halk oyunları dersini ise Maltepe’de Çankaya Belediyesi’nin HOY-TUR Halk Dansları binasında görecek. Hafif engeli olan 7-14 yaş arası engelli çocuklar da belediyenin Mithatpaşa Hizmet Binası’nda yer alan Engelliler Birimi’ne başvuruda bulunabilecek.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.