Denizli’nin yeni horoz heykelinin malzemesi anketle belirlenecek

Denizli’nin yeni horoz heykelinin malzemesi anketle belirlenecek

Denizli’de üstyapı çalışmaları sebebiyle yerinden kaldırılan horoz heykelinin yenisi, belediye tarafından düzenlenen beş seçenekli anketle belirlenecek. Uzun ötüşüyle meşhur olan Denizli horozunun heykeli için plaster, cam, doğaltaş,...

Denizli’de üstyapı çalışmaları sebebiyle yerinden kaldırılan horoz heykelinin yenisi, belediye tarafından düzenlenen beş seçenekli anketle belirlenecek. Uzun ötüşüyle meşhur olan Denizli horozunun heykeli için plaster, cam, doğaltaş, bronz ya da eskisinin yerine koyulması seçenekleri, “www.denizli.bel.tr” sitesindeki anketle belirlenecek.

Konuyla ilgili olarak yardımcılarıyla bir basın toplantısı düzenleyen Denizli Belediye Başkanı Osman Zolan, şehrin simgesi haline gelen horoz heykeli için halkın görüşünü de almak amacıyla böyle bir yol tercih ettiklerini söyledi. Yeni heykeli, daha rahat fotoğraf çekilebilecek ve güvenli bir yer olan Delikliçınar Meydanı'na koyacaklarını belirten Başkan Zolan, “Denizli'nin simgesi olan horoz, asil bir simgedir. Türkiye'de olduğu kadar dünyada da tanınan, imaj anlamında olumlu katkılar sağlayan bir simgemiz. Simgemizi daha iyi anlatabilmek, Denizli'ye gelen herkesin horoz önünde fotoğraf çektirebilmesi ve bu bölgeye dikkat çekebilmek için böyle bir çalışma başlattık.” dedi. Yeni horoz heykeli için beş seçenekli bir anket hazırladıklarını kaydeden Zolan, “Yeni horoz çalışması ve mevcut horozun kullanılması anlamında değişik alternatifler hazırladık. Eski horozumuzu, kazasız belasız kaldırmıştık. Şu anda eski horozumuzun da bakımı yapılıyor. Bizim bu ankette vatandaşa sorduğumuz şey, horoz yapılırken kullanılacak malzemedir. Güzel bir şeyin ortaya çıkmasını istiyoruz.” şeklinde konuştu.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.