Ebru, takı ve tasarım sergisi velilerin ilgi odağı oldu

Ebru, takı ve tasarım sergisi velilerin ilgi odağı oldu

Tokat'ın Turhal ilçesinde Özel Yıldırım Koleji’nin velilere yönelik başlatmış olduğu ebru, takı ve tasarım sergisi ilgi odağı oldu. Vakitlerini verimli geçirmek ve yeni şeyler öğrenerek değerlendirmek isteyen veliler, düzenlenen kurstan...

Tokat'ın Turhal ilçesinde Özel Yıldırım Koleji’nin velilere yönelik başlatmış olduğu ebru, takı ve tasarım sergisi ilgi odağı oldu. Vakitlerini verimli geçirmek ve yeni şeyler öğrenerek değerlendirmek isteyen veliler, düzenlenen kurstan duydukları memnuniyeti dile getirdi.

        Eğitim ve öğretim çalışmalarının sadece öğrencilerle sınırlı olmadığını belirten okul yetkilileri, her yıl velilere yönelik birçok etkinlik yaptıklarını bildirdi. Velilerin ebru kursuna ayrı bir ilgisini olduğunu kaydeden okulun ebru kursu öğretmeni Naciye Erol, kursta velilerle hem eğlenceli hem de verimli vakit geçirdiklerini söyledi. Kursta velilerin ebru sanatı ile ilgili temel bilgiler aldığını kaydeden Naciye Erol, kursiyerlerin gelgit, taraklı ve çiçekli ebru yaparak bir hayli mesafe aldıklarını söyledi. Erol, "Halkın olduğu gibi velilerimizin ebru kursuna ayrı bir teveccühü var. Ebru sanatının kendine has bir çekiciliği gizemi var. İnsanlar bu sanatı merak ediyor. Öğrenci velilerimizle hem hoş vakit geçirip hem de yeni şeyler öğreniyoruz. Çok yetenekli ve istekli velilerimiz var. Kurs sonunda yapmış olduğumuz resimlerden bir sergi yapıp yıl sonunda sergilemeyi tasarlıyoruz." dedi.

        Ebru kursuna katılan Serap Demir, Ebru Anıl ve Evren Sakman isimli veliler kurstan duydukları memnuniyeti ifade etti.

        Kolejde çalışmaları devam eden diğer takı ve tasarım kursu ise kurs öğretmeni Fatma Yalçın tarafından veriliyor. Velilerin takı, tasarım, kolye, bileklik ve çeşitli takı malzemeleri yaparak öğrendiklerini ifade eden Yalçın, kurs sonunda yaptıkları takı malzemelerinden okulda bir sergi yapacaklarını açıkladı.

        Takı ve tasarım kursuna devam eden Hanım Tokat, Leyla Taşıran ve Aysel Çitil isimli veliler, kursun veliler arasında kaynaşmaya ve yeni şeyler öğrenmeye vesile olduğu dile getirdi.

        Yıldırım Koleji Müdürü Nahit Ören kursla ilgili şunları söyledi: "Velilerimiz, düzenlemiş olduğumuz kurstan son derece memnun kaldı. Yapmış olduğumuz çalışmadan dolayı teşekkür ediyorlar. Tabi velilere yönelik yapmış olduğumuz faaliyetler bununla sınırlı değil. Velilere yönelik tenis turnuvası, gezi, piknik, sinema, tiyatro, çeşitli sportif, sosyal ve kültürel faaliyetler yapıyoruz. Amacımız hem velilere hem de öğrencilere faydalı olmak ve zamanlarını verimli geçirmektir.”

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.