Eğitim denetmenleri eğitim yılını değerlendirdi

Eğitim denetmenleri eğitim yılını değerlendirdi

Bursa'da 2011–2012 eğitim öğretim yılı eğitim denetmenleri 3. değerlendirme toplantısı yapıldı.        İl Eğitim Denetmenleri Başkanı Ali Dursun, Çarşamba Valilik Binası'nda gerçekleştirilen...

Bursa'da 2011–2012 eğitim öğretim yılı eğitim denetmenleri 3. değerlendirme toplantısı yapıldı.

        İl Eğitim Denetmenleri Başkanı Ali Dursun, Çarşamba Valilik Binası'nda gerçekleştirilen toplantıda yaptığı konuşmada, verimli bir yıl geçirdiklerini söyledi.

        Dursun, bakanlıkça yapılan geniş kapsamlı rotasyonla diğer illere 58 denetmenin gittiğini, 79 denetmenin de Bursa’da göreve başladığını kaydetti. Dursun, eğitim denetmenlerinin, asli olan soruşturma ve teftiş görevleriyle birlikte rehberlik, iş başında yetiştirme, kurumun eksiklerini görüp giderilmesi için üst yönetimle iletişime girme, öğretmen ve yöneticilerin güçlü ve zayıf yönlerinin tespit edilmesi, geliştirilmesi ve motive edilmesi görevlerini de yürüttüklerini belirtti.

        657 Sayılı Kanun'daki değişiklikle görev sahalarının genişlediğini belirten Dursun, denetim sahaları içinde bin 47 kurum olduğunu, yaptıkları denetimlerde toplam 7 bin 188 öğretmene teftiş raporu düzenlendiğini ifade etti.

        Her ay kurum içi seminer düzenlemeye başladıklarını belirten Dursun, en önemlisinin ise 380 okul yöneticisine düzenlenen 5 gün 30 saat süreli muhakkiklik semineri olduğunu belirtti. Seminerle birlikte yüklerinin de hafiflediğini belirten Dursun, kayıt parasının alınmaması ve devamsızlıkla ilgili yapılan çalışmaların etkisiyle geçen yıl 15 olan eğitim denetmeni başına düşen soruşturma sayısının 13’e indiğini söyledi.

        Ali Dursun, eğitim öğretim yılı içinde yapılan 452 soruşturmadan 355’inin tamamlandığını 97 soruşturmanın devam ettiğini, yapılan 608 incelemeden 534 adedinin bitirildiğini, 74 incelemenin ise halen devam ettiğini sözlerine ekledi.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.