İmamlara diksiyon eğitimi

İmamlara diksiyon eğitimi

Dicle Kalkınma Ajansı ve Mardin Müftülüğü'nün 'Kitlelere Etkili Yaklaşım' ve 'Din Hizmetleri İçin Etkili İletişim' projeleri kapsamında 60 imama diksiyon eğitimi verildi.         Dicle Kalkınma...

Dicle Kalkınma Ajansı ve Mardin Müftülüğü'nün 'Kitlelere Etkili Yaklaşım' ve 'Din Hizmetleri İçin Etkili İletişim' projeleri kapsamında 60 imama diksiyon eğitimi verildi.

        Dicle Kalkınma Ajansı Mardin Genel Sekreteri Tabib Gülbay, Mardin Müftülüğü tarafından kendilerine sunulan 'Kitlelere Etkili Yaklaşım' ve 'Din Hizmetleri İçin Etkili İletişim' projeleri kapsamında Mardin merkezden 30 ve Mazıdağı’ndan seçilen 30 imama diksiyon eğitimi verildiğini belirtti. Gülbay, projenin amacını güzel konuşma ve diksiyon kursu eğitimiyle görevlilerin hitabet becerilerini geliştirmek olduğunu söyledi. Bölgede yaşayan insanların dil farklılığı ile Türkçeyi tam algılama konusunda problemler yaşandığına dikkat çeken Gülbay, "Bunun yanında toplumla iç içe olan, toplumun sorunlarıyla yakından ilgilenen, gerek hitabet, vaaz ve sohbetlerde toplumu aydınlatmaya çalışan din görevlisinin daha etkili konuşmalar sunması için güzel konuşma ve diksiyon eğitimi gerekli hale gelmiştir. Din görevlileri ve toplum bu teknik destekten büyük bir kazanım elde edecektir.” dedi.

        Mardin Müftüsü Coşkun Ali Dursun ise "Din görevlilerinin bölgede toplum önderi olarak görülmesi, yaygın olarak toplum üzerinde etkili oluşları din hizmetlerine yönelik çalışmaları zorunlu kılmaktadır. Müftülüklerde görev yapan din hizmetleri görevlilerine etkili iletişim ve sunum teknikleri eğitimi verilmesi, din hizmetlerinin niteliğinin artırılarak modern yaşamda karşılaşılan sorunlara çözüm bulacak hale getirilmesi için önemli projelerdir. Bunu il geneline yaymak için çalışmalarımız sürüyor.” açıklamasında bulundu.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.