İrfan Koleji öğrencileri, Cambridge Üniversitesi'nin dil sınavında ter döktü

İrfan Koleji öğrencileri, Cambridge Üniversitesi'nin dil sınavında ter döktü

Cambridge Üniversitesi'nin her yıl dünya çapında yaptığı ve yaklaşık 2 milyon öğrencinin katıldığı Cambridge Üniversitesi Dil Yeterlilik Sınavları (ESOL EXAMS) bu yıl Batman'da gerçekleştirildi. Sınava, Batman Özel İrfan Koleji...

Cambridge Üniversitesi'nin her yıl dünya çapında yaptığı ve yaklaşık 2 milyon öğrencinin katıldığı Cambridge Üniversitesi Dil Yeterlilik Sınavları (ESOL EXAMS) bu yıl Batman'da gerçekleştirildi. Sınava, Batman Özel İrfan Koleji ile Siirt Özel Celal Değer Koleji öğrencileri katıldı.

        ESOL'un okullarında ilk defa yapıldığını ve sınav merkezi olarak seçilmesinin önemine işaret eden Okul Müdürü Ahmet Özel, "Uzun ve tiziz araştırmaların sonucunda hazırlanan bu sınavlarda adayların İngilizce seviyelerini ölçmede en nesnel, sağlıklı ve güvenilir bir araç olduğu tüm dünyada kabul edilmesi hedefleniyor. Öğrencilerimizin ESOL'da gösterdiği başarı bir anlamda yabancı dil eğitiminde kendilerinin dünya standartlarının neresinde olduğunu görmesi açısından sağlıklı bir kriterdir. Bu vesile ile öğrencilerimizin sınava hazırlanmasında emeği geçen İngilizce öğretmenlerimiz Vefa Öç, Hüseyin Küyük, Mikail Boyraz ve Zümre Başkanı Bilal Büyükarslan'a teşekkür ederim." dedi.

Okul İngilizce Zümre Başkanı Bilal Büyükarslan, “Okulumuz da düzenlenen toplam 150 öğrencinin girdiği sınavlarda öğrencilerimizin becerileri ölçülmüştür. İnşallah hedefimiz önümüzdeki yıl bu rakamı daha da arttırmak ve daha fazla öğrencinin gerçek anlamda İngilizce seviyelerini ölçmektir. Gelecek eğitim-öğretim yılında okulumuza İngilizce Dil laboratuvarı ve hepsi İngilizce olmak üzere bir kütüphanemiz faaliyete geçince öğrencilerimizin ilgi ve alakaları da bu nispette artacaktır. Dünyada her yıl 135 ülkeden yaklaşık 2 milyon öğrencinin girdiği sınavlarda başarılı olan öğrencilerimizi okul idaremiz de ödüllendirecek.” şeklinde konuştu.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.