Kazan Belediyesi’nden öğretmenlere kültür gezisi

Kazan Belediyesi’nden öğretmenlere kültür gezisi

Kazan Belediyesi, ilçedeki 120 öğretmeni İstanbul ve Trakya bölgesi gezisine gönderdi. Geziye katılan öğretmenleri uğurlayan Belediye Başkanı Lokman Ertürk, Kazan’daki eğitim camiasına verdikleri desteklerinin bir devamı olarak bu geziyi...

Kazan Belediyesi, ilçedeki 120 öğretmeni İstanbul ve Trakya bölgesi gezisine gönderdi. Geziye katılan öğretmenleri uğurlayan Belediye Başkanı Lokman Ertürk, Kazan’daki eğitim camiasına verdikleri desteklerinin bir devamı olarak bu geziyi düzenlediklerini söyledi. Ertürk, "24 Kasım Öğretmenler Gününde sizlere bir gezi sözümüz vardı, bugün bunu gerçekleştirmenin mutluluğunu hep birlikte yaşıyoruz. Geçen yıl düzenlediğimiz Güneydoğu Anadolu gezisinin ardından sizlerden gelen talepler doğrultusunda bu geziyi düzenlemeye karar verdik. Bütün çabamız geleceğimizin teminatı olan çocuklarımızın en iyi şartlarda yetişerek vatanına, milletine ve bütün insanlığa yararlı olması içindir. Sizlerin de bu uğurda gösterdiğiniz gayret ve fedakarlıkları takdirle karşılıyor sizlere hayırlı yolculuklar diliyorum." dedi.

İlçe Milli Eğitim Müdürü Ahmet Göktaş’ın başkanlığında pazaryerinden yola çıkan kafilenin ilk durağı Edirne oldu. Burada Selimiye Cami, Bayezit Külliyesi, Meriç ve Tunca Köprüleri gezinin belli başlı ziyaret yerlerinden oldu. Kafile daha sonra Tekirdağ üzerinden İstanbul’a geçti. Gezinin İstanbul bölümünde ise Dolmabahçe ve Topkapı Sarayı başta olmak üzere tarihi ve turistik mekanlar ziyaret edildi. Öğretmenler rehberler eşliğinde Miniatürk, Ayasofya Müzesi, Süleymaniye, Sultan Ahmet ve Fatih Camii'ni gezdi. Gezi, İstanbul'da Boğaz turu ile sona erdi.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.