Kırıkkale OSB’de meslek lisesi açılacak

Kırıkkale OSB’de meslek lisesi açılacak

Meslek lisesi öğrencilerinin teoride bir şeyler öğrenmesini sağlayabilmek ve Türk sanayisine kalifiyeli eleman yetiştirmek amacıyla Kırıkkale Organize Sanayi Bölgesi (OSB)’nde okul açma çalışmaları başlatıldı. Proje kapsamında öğrenciler...

Meslek lisesi öğrencilerinin teoride bir şeyler öğrenmesini sağlayabilmek ve Türk sanayisine kalifiyeli eleman yetiştirmek amacıyla Kırıkkale Organize Sanayi Bölgesi (OSB)’nde okul açma çalışmaları başlatıldı. Proje kapsamında öğrenciler ders saati dışında, OSB'de faaliyet gösteren fabrikalarda stajlarını yaparak teorik eğitim alacak.

    Kırıkkale OSB yönetimi proje kapsamında 17 dönümlük araziyi Milli Eğitim Bakanlığı’na tahsis etmek için olağanüstü genel kurul yaptı. Arazinin Milli Eğitim Bakanlığı’na devri için özel bir gündem maddesi oluşturuldu ve oy birliği ile kabul edildi. Aynı günde Milli Eğitim Bakanlığı’na arazi tahsisi yapıldı.

    OSB Yönetim Kurulu Başkanı Nurettin Aydın, bu araziye Milli Eğitim Bakanlığı tarafından 24 derslikli Endüstri Meslek Lisesi yapılacağını söyledi. Başkan Aydın, OSB'deki eğitim için ayrılmış olan parselin Milli Eğitim Müdürlüğü komisyonu tarafından beğenildiğini belirtti. Aydın, “Zemin etütlerinin yapıldığı arazi de okul inşaatının en kısa zamanda başlanacak. 24 derslikli okulda, 2 atölye bir spor salonu bulunacak ve muhtelif branşlara göre laboratuvar kurulacak.” dedi.

    Meslek lisesinde OSB’nin ve Kırıkkale’de ihtiyaç duyulan branşların açılmasının planlandığına dikkat çeken Aydın, branşların belirlenmesinde sanayicilerin görüşlerine de başvurulacağını ifade etti.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.