Kur’an kurslarına ilgi büyük olunca elif cüzleri yetersiz kaldı

Kur’an kurslarına ilgi büyük olunca elif cüzleri yetersiz kaldı

Türkiye Camii ve Kur’an Kursu Dernekleri Federasyonu Genel Başkanı Recep Kıyak, yaş sınırlamasının kaldırılmasıyla yaz Kur’an kurslarına büyük ilgi olduğunu belirtti. Kıyak, Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından kurslara gönderilen...

Türkiye Camii ve Kur’an Kursu Dernekleri Federasyonu Genel Başkanı Recep Kıyak, yaş sınırlamasının kaldırılmasıyla yaz Kur’an kurslarına büyük ilgi olduğunu belirtti. Kıyak, Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından kurslara gönderilen elif cüzlerinin yeterli olmadığını söyledi.

        Recep Kıyak, yaz Kur’an kursları eğitiminin bugün başladığını belirterek, bu dönem 5-6 milyon çocuğun kurslara katılmasını beklediklerini kaydetti. 28 Şubat’ta kurslara getirilen yaş sınırının son düzenlemelerle kaldırıldığını hatırlatan Kıyak, bu sebeple kursların dolup taştığını vurguladı. Diyanet İşleri Başkanlığı’nın her Kur’an kursuna 20’şer adet elif cüzü gönderdiğini dile getiren Kıyak, “Elif cüzleri çok çok yetersiz kaldı. Kurslara o kadar büyük ilgi var ki anlatamam. Kurslarımız eskisi gibi cıvıl cıvıl oldu. Sadece Sakarya’da Bahçelievler Kur’an Kursu’na 200 çocuk geldi. Kursa gelen tüm çocuklara ücretsiz elif cüzü vermeyi istiyoruz. Bu konuda Diyanet İşleri Başkanlığı’ndan gönderilen cüzlerin artırılmasını istiyoruz. Kursa gelen her öğrenciye elif cüzüni ücretsiz olarak vermek istiyoruz.” diye konuştu.

        “KUR’AN’A GEÇENLERE KUR’AN HEDİYE EDELİM”

        Kıyak, elif cüzünü bitiren çocuklara en güzel hediyenin bir Kur’an-ı Kerim olacağının altını çizerek, bütün öğrencilere birer Kur’an-ı Kerim hediye etmek istediklerini belirtti. Bu konuda da Diyanet İşleri Başkanlığı’ndan destek beklediklerini dile getiren Kıyak, açıklamasını şöyle sürdürdü:

        “En geç 20-30 gün sonra kurstaki çocuklarımız elif cüzünü bitirerek Kur’an okumaya geçecekler. Onlar Kur’an’a geçer geçmez Kur’an hediye edersek çok güzel bir hediye vermiş oluruz. Diyanet İşleri Başkanlığımızdan bu konuda yardım bekliyoruz. Öğrenci sayısı kadar kurslara Kur’an gönderilmesini istiyoruz.”HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.