Osman Fevzi Efendi Vakfı, eğitim merkezli hizmet sunacak

Osman Fevzi Efendi Vakfı, eğitim merkezli hizmet sunacak

Erzincan’da öğrencilere yönelik kurulan ilk vakıf olma özelliğine sahip Osman Fevzi Efendi Eğitim Kültür ve Sağlık Vakfı, faaliyetlerine başladı. Vakıf Başkanı İsmail Ildız ve yönetim kurulu üyeleri Osman Fevzi Efendi Eğitim Kültür...

Erzincan’da öğrencilere yönelik kurulan ilk vakıf olma özelliğine sahip Osman Fevzi Efendi Eğitim Kültür ve Sağlık Vakfı, faaliyetlerine başladı.

Vakıf Başkanı İsmail Ildız ve yönetim kurulu üyeleri Osman Fevzi Efendi Eğitim Kültür ve Sağlık Vakfı’nda düzenlenen programda yürütecekleri çalışmalar hakkında bilgi verdi. Vakfın Erzincan’da öğrenci hizmeti yoğunluklu bir vakıf olduğunu açıklayan Osman Fevzi Efendi Eğitim Kültür ve Sağlık Vakfı Başkanı İsmail Ildız, “Biz herhangi bir kuruluşun, herhangi bir çizginin temsilcisi değiliz. Topyekun öğrenci hizmetlerini Erzincan’da ele almak istiyoruz. Geleceğimiz gençlerimiz için bizler bir takım faaliyetler içerisine girmek istedik ve bu vakfı kurarak ilk adımı attık. 2011 yılının son aylarında vakfımızı kurma çalışmalarına başladık, 18 Mart tarihinde resmi olarak vakfımızın faaliyetlerine başlamış bulunmaktayız. Bu tür hizmetler birkaç kişinin yapabileceği bir iş değil. Bunun için herkesin bir olarak destek olmasını bekliyoruz. El gele, gönül gönüle olmak istiyoruz. Amacımız; öğrencilerimizin yaşadığı yaşayabileceği sorun ve sıkıntılara çözüm bulabilmektir. Vakfımızın adını Osman Fevzi Efendi Eğitim Kültür ve Sağlık Vakfı olarak koymayı uygun bulduk. Vakfımızın ismini Erzincan’ımızda geçmişte güzel hizmetler vermiş olan bir büyüğümüzün ismi olarak uygun gördük ve karar verdik.” dedi.

        "EĞİTİM SEVİYESİNİ YÜKSELTMEK İÇİN ÇALIŞACAĞIZ"

Vakfın amacı ve detayları hakkında bilgi veren Vakıf Başkanı İsmail Ildız, şunları söyledi: “Türk toplumunun milli kültür varlığını koruyup, geliştirmek, eğitim ve sağlık alanındaki ilim ve teknolojisini en ileri seviyesini yakalamak, her seviyede eğitim kurumu açmak, eğitim çağındaki gençlerin Cumhuriyet ilkelerine bağlı ve mevcut yasalara uyumlu, milli ve manevi şuura sahip, vatansever birlik ve beraberliğe önem veren ve ilmi seviyesi yüksek birer şahsiyet olmalarını sağlamak, bu suretle tüm vatan sathının, özellikle Erzincan ilimizin, birlik beraberlik ve huzur içersinde kalkınmasına katkıda bulunmaktır. Vakfın gayesinde yazılı bulunan nitelikleri taşıyan kalifiye insan gücünü temin etmek, yetiştirmek ve böylece toplum hizmetine sunmak için; Anayasa'nın ve kanunların izin verdiği her seviyedeki özel eğitim kurumlarını açmaktır. Bu özel eğitim kurumları anaokulu, ilköğretim, ortaöğretim, yüksekokul, üniversite, akademi ve dengi okullar, araştırma ve kültür merkezleri, ileri teknoloji enstitüleri, dershaneler, her çeşit kurs ve yaz okulları olarak programlanmıştır.”

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.