Sahil Koleji, Ordu'ya madalya ile döndü

Sahil Koleji, Ordu'ya madalya ile döndü

Ordu Özel Sahil İlköğretim Okulu, 8. Uluslararası Bilim Temelleri Bilgi Olimpiyatı (URFODU)'nda bir birincilik, bir de ikincilik elde etti. Başarılı öğrencilerin madalyalarını ve başarı belgelerini Vali Yardımcısı Abdullah Demir ve İl...

Ordu Özel Sahil İlköğretim Okulu, 8. Uluslararası Bilim Temelleri Bilgi Olimpiyatı (URFODU)'nda bir birincilik, bir de ikincilik elde etti. Başarılı öğrencilerin madalyalarını ve başarı belgelerini Vali Yardımcısı Abdullah Demir ve İl Milli Eğitim Müdürü Nevzat Türkkan verdi.

        Sahil Koleji, 10 ülkenin (Rusya Federasyonu, Tacikistan, Belerus, Almanya, Polonya, Türkiye, Ukrayna, Beyaz Rusya, Kazakistan ve Çek Cumhuriyeti) katıldığı URFODU'da bir birincilik ve bir ikincilik kazandı. Matematik, biyoloji, Türkçe, coğrafya, yabancı dil (Almanca, İngilizce) dallarında yapılan yarışmada Sahil Koleji öğrencilerinden Hüseyin Hamza İnce, Almanca dalında dünya birincisi, Ahmet Secaattin Alıcı ise matematik dalında dünya ikincisi oldu.

        Vali Yardımcısı Abdullah Demir makamında kabul ettiği öğrencileri tebrik etti. “Başarılarını daima takip ettiğimiz Özel Sahil İlköğretim Okulu'nun ülkemizin de dışına çıkarak uluslararası bir başarıyı yakalamasını sürpriz olarak görmüyorum." diyen Demir, "Uluslararası bir başarıya imza atarak Ordumuzun adını bu platforma taşıması Milli Eğitim camiası adına çok önemli ve sevindirici. Bu başarıda emeği geçen başta okul idarecilerine ve öğretmenlerine teşekkür ediyor ve onları kutluyorum.” dedi.

        İl Milli Eğitim Müdürü Nevzat Türkkan da öğrencileri kutlayarak başarılarının devamını diledi. Okul müdürü Sadi Yanık, 36 öğrencinin de başarı belgesi aldığı yarışmada kazanılan iki derecenini Ordu açısından çok önemli olduğunu söyledi. Okullarında eğitim ve öğretimi, proje tabanlı eğitim anlayışıyla sürdürdüklerini, aynı zamanda öğrencilerini olimpiyat çalışmalarıyla da hayata hazırlamaya çalıştıklarını ifade eden Yanık, amaçlarının il eğitimine katkı sağlamak ve Ordu’nun adını uluslararası olimpiyatlarda duyurmak olduğunu kaydetti. Yanık, "Her bir öğrencimizin yılda en az bir proje veya olimpiyat çalışmasına katılmasını hedefliyoruz. Uluslararası olimpiyatlarda okulumuzun ve ilimizin isminin ilk sıralarda yer alması hem okulumuz hem de Ordumuz adına bizleri gayet sevindirdi. Yarışmada başarı elde eden okul öğrencilerimize ve öğretmenlerine teşekkür eder, başarılarının devamını dilerim." diye konuştu.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.