Sosyal bilimler lisesi, münazara yarışmasında Gaziantep birincisi oldu

Sosyal bilimler lisesi, münazara yarışmasında Gaziantep birincisi oldu

Gaziantep’te liselerarası düzenlenen münazara yarışmasında Sabahattin Zaim Sosyal Bilimler Lisesi altın madalya kazandı. Gaziantep Milli Eğitim Müdürlüğü ile Gaziantep Okul Aile Birlikleri Derneği (GOAB-DER) işbirliğinde düzenlenen liselerarası...

Gaziantep’te liselerarası düzenlenen münazara yarışmasında Sabahattin Zaim Sosyal Bilimler Lisesi altın madalya kazandı. Gaziantep Milli Eğitim Müdürlüğü ile Gaziantep Okul Aile Birlikleri Derneği (GOAB-DER) işbirliğinde düzenlenen liselerarası “'İngiliz Parlamenter Stili Münazara Yarışması”nda finalde Yeşilevler İMKB Anadolu Lisesi, Bayraktar Anadolu Lisesi, Özel İdare Anadolu Lisesi ile Sabahattin Zaim Sosyal Bilimler Lisesi yarıştı.

    Gaziantep Ticaret Odası Konferans Salonu’nda düzenlenen programa; Şahinbey Kaymakamı Uğur Turan, Şehitkâmil Kaymakamı Mehmet Aydın, İl Milli Eğitim Müdürü Ekrem Serin, Şahinbey İlçe Milli Eğitim Müdürü Abdulhalim Ünverdi, Şehitkâmil İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet Yağcı, GOAB-DER Başkanı Filiz Oğuz ve çok sayıda öğretmen ile öğrenci katıldı.

    Final yarışmasında öğrenciler okulları adına “Türkiye Eurovision Şarkı Yarışması”nda yabancı şarkı ile mi temsil etmeli yoksa yerli şarkı ile mi temsil etmeli konusunda fikir yürüttü. “Yabancı şarkı ile temsil etmeli” fikrini savunan ve juri üyelerinden en çok puanı alan Sabahattin Zaim Sosyal Bilimler Lisesi öğrencileri Gaziantep birinciliğini elde etti.

    Türkçe ve İngilizce dilleriyle kültürlerin tanıtılması konusunda tartıştılar. Jüri üyeleri tarafından öğrencilerin performansları değerlendirilerek, münazara sonunda dereceye girenler açıklandı. Sabahattin Zaim Sosyal Bilimler Lisesi öğrencileri birinci olurken, Bayraktar Anadolu Lisesi öğrencileri ikinci, Yeşilevler İMKB Anadolu Lisesi öğrencileri ise üçüncü olarak seçildiler. Dereceye giren öğrencilere madalya ve plaketlerini Şahinbey Kaymakamı Uğur Turan, İl Milli Eğitim Müdürü Ekrem Serin ve diğer protokol üyeleri verdi.

    Münazara yarışmalarını önemsediklerini söyleyen Serin, "Bu tür yarışmalar öğrencilerin sosyal yönden oldukça gelişmelerini sağlıyor. Yarışmalar sayesinde öğrenciler ortaya koydukları performanslarıyla fikir üretiyorlar. Bir daha yapılacak olan münazaranın eğitim ile ilgili olmasını diliyorum. Öğrencilerin kendilerini geliştirmesine yarayan tüm programları Milli Eğitim olarak önemsiyoruz." dedi.

    Sosyal Bilimler Lisesi Okul Müdürü Mustafa Sertkaya ise münazara alanında çeşitli konularda fikir yürüten ve ortaya konulan fikirler ile yeni bir oluşum elde eden öğrencilerin hayat bakış açılarının değiştiğini söyledi. Öğrencilerin eğitimden, fen bilimlerine, sosyal bilimlerden sportif faaliyetlere her konuda fikir üretmesinin ve bunu savunmasının gelecek nesiller adına sevindirici olduğunu kaydetti. Sertkaya, bu alanda Gaziantep şampiyonu olan öğrencilerin nazarında okulda emeği geçen herkesi kumladığını belirtti.


HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.