Suşehri'nde liselere akıllı tahtalar yerleştiriliyor

Suşehri'nde liselere akıllı tahtalar yerleştiriliyor

Sivas'ın Suşehri ilçesinde, Fatih Projesi kapsamında liselere akıllı tahtalar yerleştirilmeye başlandı. Kaymakam Mehmet Demiral, Suşehri Anadolu Öğretmen Lisesi'ne yerleştirilen akıllı tahtaları yerinde inceledi. Kaymakam Demiral,

Sivas'ın Suşehri ilçesinde, Fatih Projesi kapsamında liselere akıllı tahtalar yerleştirilmeye başlandı.

Kaymakam Mehmet Demiral, Suşehri Anadolu Öğretmen Lisesi'ne yerleştirilen akıllı tahtaları yerinde inceledi. Kaymakam Demiral, "Suşehri Lisesi, Anadolu İmam Hatip Lisesi ve Kazım Ayan Anadolu Lisesi'ne akıllı tahtaların gelmesini bekliyoruz. Bu proje ülkemizin eğitimi açısından hakikaten çok büyük önem arz ediyor. Bir ülkenin dünyayla rekabet edebilmesinin yolu eğitimli nesillerden geçiyor. Eğitim ordusu ne kadar güçlü olursa, dünyada o kadar söz sahibi oluruz." dedi.

        Fatih Projesi'nin ülkenin önünü açacak bir proje olduğunu ifade eden Kaymakam Demiral, "Önümüz bilgi çağı ve bilgiye doğru ulaşma çağı. Biz çocuklarımızın bilgiyi, teknolojiyi doğru bir şekilde ulaşmasını sağlarsak, ülkemiz hakikaten tarihte olduğu gibi dünyada söz sahibi olacaktır. Bu millet bunu geçmişte başarmıştır." şeklinde konuştu. Kaymakam Demiral daha sonra akıllı tahtaya 'Fatih Projesi ilçemize hayırlı olsun' diye yazdı.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.