Tarım Lisesi, makine laboratuvarına kavuştu

Tarım Lisesi, makine laboratuvarına kavuştu

Bursa Ziraat Teknik Lisesi ve Tarım Meslek Lisesi’nin Türk Traktör'ün katkılarıyla yenilenen makine laboratuvarı törenle hizmete girdi. 'Türk Traktör Tarım Makineleri Laboratuvarı'nın açılışına Vali Yardımcısı Hüseyin Eren, Teknik...

Bursa Ziraat Teknik Lisesi ve Tarım Meslek Lisesi’nin Türk Traktör'ün katkılarıyla yenilenen makine laboratuvarı törenle hizmete girdi.

'Türk Traktör Tarım Makineleri Laboratuvarı'nın açılışına Vali Yardımcısı Hüseyin Eren, Teknik Eğitim Genel Müdürlüğü Grup Başkanı Tunay Alkan, Tarım İl Müdürü Murat Demirkıran, Türk Traktör Genel Müdürü Marco Votta ve öğrenciler katıldı.

Törende konuşan Vali Yardımcısı Hüseyin Eren, Türk Traktör’ün Tarım Meslek Lisesi'ne sahip çıkarak onların ihtiyaç duyduğu alan çalışması için gerekli olacak atölyeyi kurduğunu söyledi. Eren, atölyenin çok büyük hizmetlere vesile olacağını vurguladı.

        Teknik Eğitim Genel Müdürlüğü Grup Başkanı Tunay Alkan, meslek liselerinin eğitim ortamlarının 21. yüzyıla yakışır hale getirilmesinin temel görevleri olduğunu söyledi. Bu görevin Milli Eğitim Müdürlüğü'nün katkılarıyla yapılmasının yeterli olmadığını, özel sektörün katkılarının da çok önemli olduğunu vurguladı. Türk Traktör'ün katkılarıyla açılan laboratuvarın önemine değinen Alkan, eğitim aracı olarak kullanılacak tarım araçları sayesinde öğrencilerin çağın gereklerine uygun yetiştirileceğini ifade etti.

        Tarım İl Müdürü Murat Demirkıran ise kendisinin de ziraat lisesi mezunu olduğunu hatırlatarak, mesleği ile ilgili öğrendiklerinin yüzde 80’ini ziraat okulunda öğrendiğini dile getirdi.

        Türk Traktör Genel Müdürü Marco Votta da Türk Traktör olarak, ziraatta söz sahibi olacak gelecek nesillerin yetişmesine katkıda bulunmak istediklerini ifade etti.

        Votta, şunları kaydetti: “Motor dâhil tasarımı ve üretimi Türk mühendislerine ait olan ve dünya pazarlarında da kalitesi ile her zaman adından söz ettiren Türk Traktör olarak, ziraatta söz sahibi olacak gelecek nesillerin yetişmesine katkıda bulunmak bizim için çok önemli bir mesele. Öğrencilerin mekanizasyon anlamında daha da iyi eğitim almaları için hayata geçirdiğimiz ‘Türk Traktör Tarım Makineleri Laboratuvarı’ iş gücü anlamında etkin bir nesile katkıda bulunacaktır.”

        Konuşmaların ardından laboratuvarın açılışı gerçekleştirildi.
        Öte yandan Tarım Lisesi’nden mezun olan öğrencilerin Türk Traktör bünyesinde staj yapabileceği ifade edildi.


HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.