Tişört Tasarım Yarışması renkli görüntülere sahne oldu

Tişört Tasarım Yarışması renkli görüntülere sahne oldu

Zonguldak’ın Ereğli ilçesi Özel Yıldırım Koleji’nde bu yıl ikinci kez düzenlenen Tişört Tasarım Yarışması renkli görüntülere sahne oldu. Büyük ilgi gören yarışmada öğrenciler tişört üzerine boya ile yazdıkları İngilizce...

Zonguldak’ın Ereğli ilçesi Özel Yıldırım Koleji’nde bu yıl ikinci kez düzenlenen Tişört Tasarım Yarışması renkli görüntülere sahne oldu. Büyük ilgi gören yarışmada öğrenciler tişört üzerine boya ile yazdıkları İngilizce kelime ve kalıplarla dereceye girmeye çalıştı.

        İletişim, özgürlük, kendini ifade etme ve reklam gibi temaların yanında ilginç sloganlar ve deyimlerle öğrenciler iç dünyalarını farklı bir şekilde dışa yansıttı. Yarışmada öğrencilerin, öğrendikleri İngilizce kelime ve kalıpları eğlenceli bir şekilde kullanabilmesi amaçlandı.

        Özel Yıldırım Koleji Müdürü Ahmet Arıkçı, “Sosyal aktivite çalışmaları arasında bu sene ikinci kez düzenlenen T-Shirt Design Yarışması'na da öğrencilerimizin çok güzel eserlerle katıldığını gördük. Öğrenciler, öğrendikleri İngilizceyi farklı bir şekilde yansılar. Yarışma jüri üyeleri, öğrencilerin yaptıkları çalışmaları derecelendirmekte oldukça zorlandı. Yapılan çalışmalar içerisinde çok orjinal eserler vardı.” dedi.

        İngilizce Zümre Başkanı Dinçer Çınar ise "Öğrencilerin öğrendikleri İngilizce kelime ve kalıpları günlük hayatta kullanabilmelerini sağlayan bu tür etkinliklere devam edeceğiz.” dedi.

        Yarışmada birinciliği ilginç tasarım ve sloganıyla 10.sınıf öğrencilerinden Mücahit Nas kazanırken, ikinci 11. sınıf öğrencisi Rana Tatar, üçüncü ise yine 11. sınıf öğrencisi Funda Şahin oldu. Ödül töreni ile öğrencilere ödülleri verildi.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.