Vali Turhan, boyacı çocukların sandığını aldı yerine harçlık verdi

Vali Turhan, boyacı çocukların sandığını aldı yerine harçlık verdi

Batman Valisi Ahmet Turhan, Gençlik ve Kültür Evi’nde düzenlenen 'İstanbul’da Bahçe ve Çiçek' adlı sergi açılışı sırasında dikkatini çeken, boyacılık yapan iki çocuğu yanına çağırarak sohbet etti.        Boyacı...

Batman Valisi Ahmet Turhan, Gençlik ve Kültür Evi’nde düzenlenen 'İstanbul’da Bahçe ve Çiçek' adlı sergi açılışı sırasında dikkatini çeken, boyacılık yapan iki çocuğu yanına çağırarak sohbet etti.

        Boyacı çocuklara günlük kazançlarını soran Vali Turhan, çocuklara boyacılığı bırakmaları karşılığında kendilerini yüzme ve bağlama kursuna yazdıracağını, ayrıca haftalık harçlık vereceğini söyledi. Bunun karşısında mutlu olan boyacı çocuklar Vali Turhan’a teşekkür etti.

        Vali Turhan, konuyla ilgili açıklamasında, "Çocukların sokaklarda çalışmasının engellenmesi gerekir. Bunu hep birlikte yapalım.” dedi. Ayrıca, erken yaşta çocukların sokaklarda çalıştırılmasını sağlıklı bulmadığının altını çizen Vali Turhan, çocukların kendilerini geliştirmesi ve içindeki cevheri ortaya çıkarabilmesi için onlara uygun ortamlar üretmenin herkesin görevi olduğunu kaydetti.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.