Velilere karne uyarısı

Velilere karne uyarısı

Erzurum'un Oltu Kaymakamı Fatih Çobanoğlu, velilere.

Erzurum'un Oltu Kaymakamı Fatih Çobanoğlu, velilere, "Öğrenci karnesini aldıktan sonra önce gördüğünüz ’olumlu’ yönler ve iyi notlar üzerinde durunuz ve bunlara ilişkin memnuniyetinizi belirtin." hatırlatmasında bulundu.

        Çobanoğlu, yaptığı yazılı açıklamada, karnelerin anne-baba ve öğretmenlerce "doğru okunması" gerektiğini ifade etti. Fatih çobanoğlu, karnenin öğrencinin bulunduğu eğitim ortamında ondan beklenen bilgi ve beceri alanındaki yeterlilikleri ne derece gösterdiğine ilişkin bir değerlendirme olduğunu vurguladı. Karnelerin sadece çocuklar için önemli olmadığını, öğretmen, okul ve aile için de bir yol gösterici olduğunu belirten Çobanoğlu, velilere şu uyarılarda bulundu: "Çocuğunuz size karneyi gösterdikten sonra önce gördüğünüz ’olumlu’ yönler ve iyi notlar üzerinde durunuz ve bunlara ilişkin memnuniyetinizi belirtiniz. Karnedeki düşük notlara ilişkin ifadelerinizi özenle seçiniz. Çocuğunuzun karnesine ilişkin kendi duygularını paylaşmasına fırsat veriniz. Daha az başarılı olduğu derslere ilişkin ona nasıl yardımcı olabileceğinizi sorunuz. Çocuğunuzun karnesi nasıl olursa olsun, onu sevdiğinizi ve değer verdiğinizi gerçekçi bir şekilde gösterin. Her öğrencinin mutlaka derslerde başarılı olacak diye bir kaide yok. Her öğrencinin mutlaka kabiliyetli olduğu bir alanı vardır, önemli olan bu alanı kavrayıp gerektiğinde öğrenciyi bu alana yönlendirmektir.’’

        Kaymakam Fatih Çobanoğlu, Oltu'daki okul başarısından genel anlamda memnun olduğunu ifade ederek, "Bireysel anlamda da başarılar elde edilmesi halinde ilçemizde eğitim seviyesi daha da yükselecektir. Şu anda Fen Lisesi yurdu yapılıyor. Bitmesi halinde fen lisesinin de önümüzdeki dönemlerde açılacağının müjdesini veriyorum." şeklinde sözlerini tamamladı.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.