Yabancı dil kursunda sertifika sevinci

Yabancı dil kursunda sertifika sevinci

Kayseri Özel Kılıçaslan Liseleri'nde öğrencilerin yabancı dil seviyesini geliştirmek amacıyla geleneksel olarak düzenlenen İngilizce yaz okulu, sertifika töreniyle son buldu.         Kültür Merkezi'nde...

Kayseri Özel Kılıçaslan Liseleri'nde öğrencilerin yabancı dil seviyesini geliştirmek amacıyla geleneksel olarak düzenlenen İngilizce yaz okulu, sertifika töreniyle son buldu.

        Kültür Merkezi'nde gerçekleştirilen törende 110 saatlik İngilizce kursunu başarıyla tamamlayan 55 öğrenciye sertifikaları ve hediyeleri okul idarecileri ve öğretmenleri tarafından verildi. Törenin açış konuşmasını yapan Kılıçaslan Liseleri İngilizce Zümre Başkanı Mehmet Ali Köseoğlu, okulların kapanmasından bugüne kadar geçen süreç içinde yaklaşık bir aydır devam eden bilgisayar destekli yoğunlaştırılmış İngilizce kursunun Amerika’dan gelen öğretmenler tarafından verildiğini dile getirdi. Mehmet Ali Köseoğlu, pratik İngilizcenin yanı sıra IB aday öğrencilerine yüksek seviyede İngilizce, FCE adayı öğrencilere de ESOL hazırlık kurslarının düzenlendiğini de söyledi.

        Daha sonra kürsüye gelen Özel Kılıçaslan Liseleri Müdürü Salih Öngül de "Okullarımızda yabancı dil eğitimine büyük önem veriyoruz, sizler de bu hususta bilinçli olduğunuz için idealleriniz uğruna tatillerinizden fedakarlık ettiniz ve İngilizce dil okulumuza katıldınız, özverilerinizden dolayı hepinizi kutluyorum. Şuna eminim ki geleceğimiz sizlerle şekillenecek." dedi.

        Öğrencilerden Sefa Berkcan ise "Bir ay boyunca yabancı hocalardan İngilizce öğrenirken eğlenmeyi de ihmal etmedik. Derslerin dışında kalan zamanlarda İngilizce öğretmenlerimizle birlikte gokart, paintball, bowling gibi değişik aktivitelere katıldık, ayrıca Talas yeraltı şehrine, Ağırnas Mimar Sinan Evi’ne ve Ihlara Vadisi’ne kültür turları da düzenledik." şeklinde konuştu.

        Yapılan konuşmaların ardından öğrencilere ve misafirlere kurs boyunca yapılan etkinliklerden kesitlerin yer aldığı bir sunum izletilerek başarılı 55 öğrenciye hediyeleri ve sertifikaları verildi. Tören kapanış kokteyli ile son buldu.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.