Yozgat’ta seyyah öğrenciler projesi

Yozgat’ta seyyah öğrenciler projesi

Yozgat Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü Gençlik Merkezi Müdürlüğü bünyesinde Seyyah projesi adı altında öğrencilere yönelik geziler düzenliyor. Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından yürütülen çalışmalar doğrultusunda...

Yozgat Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü Gençlik Merkezi Müdürlüğü bünyesinde Seyyah projesi adı altında öğrencilere yönelik geziler düzenliyor.

Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından yürütülen çalışmalar doğrultusunda gençlerin yaz aylarında zamanlarını çeşitli sosyal kültürel ve sportif faaliyetlerle değerlendirmelerini sağlamak amacıyla deniz ve doğa kampları açıldı. Bu kamplara kendi imkanları ile katılma fırsatı bulamayan, maddi imkanları kısıtlı gençlerin katılımı sağlanıyor. Gençlik kamplarına katılacak gençlerin evlerinden alınıp kampa katılmaları ile tekrar evlerine teslim edilmeleri sürecindeki tüm masrafları bakanlık tarafından karşılandığı belirtildi.

Yozgat Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Oguzhan Güneşer, yaptığı açıklamada bu tür etkinliklerin gençleri geleceğe hazırlamak adına önemli katkıları olacağını söyledi. Güneşer, "2 ve 3. seyyah turu, 32 şer kişi ile Yozgat’tan Bartın’a ve Sorgun’dan Samsuna öğrenci göndermenin sevincini yaşıyoruz. Gençlerimiz rehber öğretmenleri ile gittikleri şehrin tabi ve doğal güzelliklerini öğrenecek ve yeni arkadaşlıklar edinmiş olacak. Ayrıca takım halinde birlikte yaşama becerisi de kazanmış olacaklardır. Gençlerimiz tuttukları günlükleri bize sunarken başarılı olan öğrencilere çeşitli hediyeler de vereceğiz. Temmuz ayında Bartın’a ve Samsun’a 4 kez olmak üzere toplam 8 gezimiz olacak. Ağustos ayında ise 6 gezi programımız var. Gezimizde kız ve erkek gruplar ayrı ayrıdır. Ayrıca Kastamonu-Kadıdağ, Bolu - Aladağ, Aydın-Kuşadası, Antalya-Duacı, Çeşme-Paşa limanı deniz ve doğa kamplarımız da bulunmaktadır." diye konuştu.


HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.