Zengi Koleji öğrencilerinden SBS başarısı

Zengi Koleji öğrencilerinden SBS başarısı

Hatay Özel Zengi İlköğretim Okulu'nda öğrenim gören 50 öğrencinin tamamı SBS’yi kazanarak önemli bir başarıya imza attı.         Okulun 8. sınıf öğrencisi Ömer Kocar 6. sınıfta 500 puan, 7. sınıfta...

Hatay Özel Zengi İlköğretim Okulu'nda öğrenim gören 50 öğrencinin tamamı SBS’yi kazanarak önemli bir başarıya imza attı.

        Okulun 8. sınıf öğrencisi Ömer Kocar 6. sınıfta 500 puan, 7. sınıfta 495.922 puan ve 8. sınıfta OYP 494.948 puan ile okul 1.'si ve Hatay 11.'si, 8. sınıf öğrencilerinden Salih Sina Tayfur 8. sınıf SBS'de 100 soruda 99 doğru ile Hatay genelinde ilk 10'a girme başarısını gösterdi. SBS sonuçlarına göre 50 öğrenciden 20'si fen lisesi, 17'si Anadolu öğretmen ve Anadolu lisesini kazandı.

        OYP ortalamasının 416,70 puan olduğunu ifade eden okul müdürü Yaşar Turna, bu ortalamayla Türkiye'deki başarılı okullar arasına gireceklerini söyledi. Turna, 1998 yılından bu zamana kadar eğitim alanında hizmet veren okulun adının hep başarı ile anılmasının kendilerini mutlu ettiğini söyledi. Zengi, başarının okul - öğretmen - öğrenci ve veli işbirliğiyle, mesai mefhumu tanımadan planlı ve düzenli bir çalışmanın eseri olduğunu sözlerine ekledi.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.