4 Yıllık Süreyi Dolduran Yöneticilerin Öğretmenliğe Döndürülmesi Duyurusu

4 Yıllık Süreyi Dolduran Yöneticilerin Öğretmenliğe Döndürülmesi Duyurusu

4 Yıllık Süreyi Dolduran Yöneticilerin Öğretmenliğe Döndürülmesi Duyurusu

Duyuru Konusu : 4 Yıllık süreyi Dolduran Yöneticilerin Öğretmenliğe Döndürülmesi Duyurusu.
Duyurunun Çık. Bölüm :İnsan Kaynakları (Atama) Şubesi
Tarih :06/06/2016
 
İlgi          :a)Milli Eğitim Bakanlığına Bağlı Eğitim Kurumları Yöneticilerinin Görevlendirilmelerine İlişkin Yönetmelik.
                b)Milli Eğitim Bakanlığı Öğretmenlerinin Atama ve Yer Değiştirme Yönetmeliği.
                c)1739 sayılı Milli Eğitim Temel Kanunu.
                d)6528 Sayılı Milli Eğitim Temel Kanunu İle Bazı Kanun ve Kanun Hükmünde Kararnamelerde Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun.
                e)657 Sayılı Devlet Memurları Kanunu.
                                           
6528 sayılı Milli Eğitim Temel Kanunu İle Bazı Kanun Hükmünde Kararnamelerde Değişiklik Yapılmasına Dair Kanunun Geçici 10.Maddesinin 8.fıkrasında "Bu maddenin yürürlüğe girdiği tarih itibarıyla halen Okul ve Kurum Müdürü, Müdür Başyardımcısı ve Yardımcısı olarak görev yapanlardan görev süresi dört yıl ve daha fazla olanların görevi, 2013-2014 ders yılının bitimi itibarıyla başka bir işleme gerek kalmaksızın sona erer. Görev süreleri dört yıldan daha az olanların görevi ise bu sürenin tamamlanmasını takip eden ilk ders yılının bitimi itibarıyla başka bir işleme gerek kalmaksızın sona erer." hükmü yer almaktadır.
Millî Eğitim Bakanlığına Bağlı Eğitim Kurumlarına Yönetici Görevlendirme Kılavuzu’nun Yönetici Görevlendirmelerinde Dikkate Alınacak Hususlar başlıklı 2.maddesinde;
“2.1 Eğitim kurumu yöneticilerinden, 2015-2016 ders yılı sonu itibariyle aynı eğitim kurumunda aynı unvanda toplam dört yılını dolduranlar ile aynı eğitim kurumunda aynı unvanda toplam sekiz yılını dolduran yöneticilerin yöneticilik görevi sona erecektir.
2.2   Görev süresini dolduran yöneticiler, 17 Haziran 2016 tarihi itibariyle öğretmenliğe atanacaktır.
2.3   Yöneticilik görevi sona erenlerin, açık norm kadro bulunması ve istemeleri halinde öncelikle kendi eğitim kurumlarına, aksi durumda istekleri de dikkate alınarak kadrolarının bulunduğu il içinde durumlarına uygun bir eğitim kurumuna öğretmen olarak atanmaları sağlanacaktır.” Denilmektedir.
                Bu kapsamda bulunan ve ekli listede adı soyadı yazılı yöneticilerin öğretmenliğe döndürülmesi için ekli başvuru formunu doldurarak en geç 09.06.2016 Perşembe günü mesai bitimine kadar Müdürlüğümüz İnsan Kaynakları (Atama) Şubesine elden teslim etmeleri gerekmektedir. Başvuru formunda kişilere 10 tercih hakkı verilmiştir.
Yöneticilerden alanlarında ihtiyaç bulunan eğitim kurumlarına atanmak isteyenlerin atamaları hizmet puanı üstünlüğüne göre yapılacaktır. Tercihte bulunmayanların ve tercihlerine atanamayanların atamaları kadrolarının bulunduğu eğitim kurumunda alanlarında öğretmen ihtiyacı bulunması durumunda buraya, kadrolarının bulunduğu eğitim kurumunda alanında öğretmen ihtiyacı bulunmaması durumunda bulundukları yerleşim yeri içinde hizmet puanı yüksek olandan başlanarak atama yapılacaktır. Yerleşim yeri içinde alanında münhal bulunmaması durumunda ise yerleşim yerleri dışında ve ilçeler arasında hizmet puanı düşük olanlardan başlanarak atama işlemi ilgi (b) Yönetmelik hükümleri doğrultusunda re’sen yapılacaktır.
İl genelinde alanında öğretmen ihtiyacı bulunmayan yöneticiler kadrolarının bulunduğu eğitim kurumlarında alanı bulunması durumunda buraya, alanı bulunmaması durumunda ise aynı yerleşim yeri içerisinde alanı bulunan bir eğitim kurumuna norm kadro fazlası olarak atanacaklardır.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
8 Yorum