42 bin 500 müdür odası sınıf oluyor

42 bin 500 müdür odası sınıf oluyor

42 bin 500 müdür odası sınıf oluyor.Bakan Dinçer, derslik ihtiyacını gidermek için okullardaki sınıf işgallerinin bitirilmesini istedi. En az 42 bin 500 müdür odası sınıfa çevrilecek.

illi Eğitim Bakanlığı, zorunlu eğitimin 12 yıla çıkarılmasıyla artan derslik ihtiyacını müdür saltanatını sonlandırarak çözecek. Bakanlık, müdür odası olarak sınıfların işgal edilmesini bitirmek için harekete geçti. Müdür odasının 32 metrekareden büyük olmaması, müdür yardımcılarının da aynı odada çalışmaları yönünde çalışma başlatıldı.

ANTALYA'DA BAŞLADI 
Milli Eğitim Bakanı Ömer Dinçer, il milli eğitim müdürlerine gönderdiği genelge ile yönetici odalarının yeniden düzenlenmesi için talimat verdi. Bakan Dinçer, genelgesinde, temel ve ortaöğretimde okullaşma oranının artışına paralel olarak derslik ihtiyacının da her geçen gün arttığını belirterek, derslik başına düşen öğrenci sayısının 30'un altına çekilmesi ve eğitim-öğretimin daha nitelikli ve kaliteli hale getirilmesi içen her yıl çok önemli miktarda kamu kaynağının yeni okul veya derslik yapımına tahsis edildiğini hatırlattı. Bakan Dinçer, derslik ihtiyacının her geçen gün artmasına rağmen okullarda yapılan incelemelerde bazı okul mekanlarının mimari projesine uygun olarak kullanılmadığını, derslik olarak belirlenen eğitim öğretim alanlarının yönetici odası ya da büro olarak kullanıldığını tespit ettiklerini bildirdi. Sınıfların müdür odası olarak kullanılmasına son verilmesini kesin bir dille isteyen Bakan Dinçer, tüm okullara şu talimatnameyi gönderdi:
 Eğitim yapılan ihtiyaç programlarında ve Bakanlığın tip projelerinde esas alınan ölçüye uygun olarak idari bürolar 16'metrekare'den müdür odaları ise 32 metrekareden büyük olmayacak.
 İdari bürolar tek odada toplanacak ve müdür yardımcıları gerektiğinde birlikte aynı odayı kullanacak.
 İl müdürlükleri ve bakanlık denetmenleri, 7 Mayıs 2012 tarihine kadar okullardaki amaç dışı kullanılan derslikleri tespit ederek bakanlığa bildirecek. T

HABERE YORUM KAT
UYARI:

Yorum yazarak topluluk şartlarımızı kabul etmiş bulunuyor ve tüm sorumluluğu üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Mebpersonel.com İnternet Sitesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.