banner476

513 Şube Müdürü Ataması Sınav Puanına Göre Yeniden Yapılmalıdır

Milli Eğitimin son mağduru olan şube müdürü adayları da adalet istiyor.

Yönetici Atamaları 02.05.2020, 18:29
513 Şube Müdürü Ataması Sınav Puanına Göre Yeniden Yapılmalıdır

Sınava giren bir arkadaşın bize yazdığı bu talepler yerinde ve haklı taleplerdir.

"2018 yılında yapılan Meb Şube Müdürlüğü mülakatında mağdur edildik. Bakanımızın dile getirmesine rağmen yazılı ve mülakat puanları arasında çok büyük farklar oluştu. Öğretmen atamaları ve okul yöneticisi atamalarında yazılı puana göre mülakat puanlari verilerek adaletli davranıldı.Şube Müdürlüğü mülakatlarında ise yazılı sınav puanının çok üstünde veya çok altında puanlar verilerek başarı sıralamasında ki yerlerimiz değiştirildi ve mağdur edildik." Tabi ki mağduriyet bu arkadaşımın belirlediğiyle kalmadı. Ardından soru iptalleri geldi sıralamalar tekrar değişti. Garip olan bakanlığın belirlediği baraj puanı geçip atama bekleyenlerin yerine iki yıldır sendika talimatlı kişiler şube müdürlüğü yapmaktadır. Bir anlamda sınav kazanamayanlara koltuk, kazananlara ise dış kapı gösterilmiş oldu. Bu çelişki değil midir? Sayın bakanım; Bu yanlışı düzeltmek çok mu zor?  Yoksa siz düzeltmek istiyorsunuz da engelleyen birileri mi var, doğrusu bunu da bilmek isteriz.''


Sonuç olarak Gelinen süreçte yapılan bir haksızlık var ve bu haksızlığı düzeltmek bakanlığın görevidir. Aksi olursa sınav yapmak anlamsızlaşır ve devlet ciddiyeti büyük yaralar alır.

Remzi ÖZMEN 
Kamu-Sen İstanbul İl Başkanı

Yorumlar (39)
Vedat 4 ay önce
Mülakat adaletsizliğine rağmen başarılı olanlar görev beklerken her ilde sınav kazanamamış, başarısız olmuş kişiler vekaletle şube müdürlüğü görevini yürütmektedir. Bu adaletsizlikler tüm münhaş kadroların atamaya açılmasıyla giderilmelidir.
ky 4 ay önce
Sınavı kazanmış ve mülakat puanlarıyla mağdur edilen adaylara gorevlendirme çalışan şube müdürlerinin yerine Ek Atama hakki verilmelidir ki adalet yerini bulsun....
Sayın Bakanımız Ziya SELCUK'a 4 ay önce
Sayın Bakanımız mülakat günü, mülakatın yapıldığı Başkent Ogretmenevine gelip kayırma, haksızlık, adaletsizlik olmayacak, dediniz. Lütfen sözünüzü tutunuz.
Sube muduru ek atama 4 ay önce
Gec oldu ama birilerinin dile getirmeside guzel bir gelisme...
Allah'a Havale Ediyorum 4 ay önce
Eğer Allah katında Sınav ile alınan atanacak puanın mülakat ile elinden alınması kul hakkı ise Rabbime havale ediyorum.
Torpilli Atamaya Hayir 4 ay önce
Mülâkat torpil demek, torpilsiz, kimsenin hakkının yenmediği adil atama yapılsın.
Mustafa 4 ay önce
Teşekkürler Sayın Başkan
Ömer 4 ay önce
Şu mübarek günde bakanımızda beklentimiz tüm mağduriyetleri ortadan kaldıracak bir cozum
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın

Gelişmelerden Haberdar Olun

@