banner476

Afyonkarahisar Valisi okul müdürleini nasıl değerlendireceğini açıkladı

2014-2015 eğitim yılının bitişi dolayısıyla düzenlenen karne töreninde konuşan Afyonkarahisar Valisi Hakan Yusuf Güner, okul müdürleri hakkında ilginç açıklamalar yaptı.

Yönetici Atamaları 13.06.2015, 11:40 13.06.2015, 11:38
Afyonkarahisar Valisi okul müdürleini nasıl değerlendireceğini açıkladı

 İl Müdürlüğü tarafından Mehmet Akif Ersoy Ortaokulunda düzenlenen karne törenine katılan Güner, "Taahhüdünü yerine getiremeyen hiç bir müdürü istediği kadar siyasi çevre veya aşiret desteğine sahip olsun okul müdürü yapmayacağım" dedi.


"Kimseyi zorla müdür yapmadık"

Vali Güner, göreve geldiği günden bu yana en fazla müdür ataması yapan vali olduğunu ve kimseyi zorla müdür yapmadığını belirterek, "Bizlerin amacı sadece bir şeyler ezberletmek değil, aynı zamanda topluma, hayata ve kültürüne hazırlamak olmalıdır. Bu şehirde, geçmiş ile kıyas ettiğimizde en fazla okul müdürü atayan ben oldum. Okul müdürlerinin taleplerine göre onları atıyoruz. Kimseyi zorla okul müdür yapmadık. Bundan sonra kimseyi zorla okul müdür yapmayı düşünmüyoruz" ifadelerini kullandı.

Güner milli eğitimde 3 temel hedefleri olduğunu belirterek, "Birincisi, okulun düzeyine göre ilk ve ortaokul ile lisenin başarısının artırılmasıdır. İkincisi, okulun fiziki yapısını iyileştirmek, üçüncüsü ise sosyo-kültürel faaliyetleri bir önceki döneme daha artırmaktır" dedi.

"Taahhüt aldık"

Müdürlüğe talip olanlardan bu 3 temel hedefe göre çalışmalarını isteyen Vali, 3 yıl sonra yapacağı değerlendirmede bu kriterleri esas alacaklarını ifade ederek, “Zaten hepsinin taahhüdünü aldık, İl Milli Eğitim Müdürlüğü imzalarını aldı. Yani illerde milli eğitim müdürü değişirse, vali değişirse, okul müdürü değişirse, veyahut birtakım kişiler değişirse, dosyasına lütfen herkes açıp baksın. Bu adam neyi taahhüt etmiş, neyi gerçekleştirmiş. Şimdiden herkese ipucunu veriyorum" dedi.

"Siyasi çevreye bakmam"

Güner, "Bu adam bunu gerçekleştiremediyse, istediği kadar siyasi, çevre, aşiret gibi desteğine sahip olsun yapmayacağım, atamayacağım. Şimdiden herkese duyuyorum. Buradan siyasilere de duyuruyorum. Çalışan yöneticilere de duyuruyorum. Bu konuda da çok kararlıyım. Birisi, başarısızı atayın diyorsa onu da biz, kim teklif ediyorsa bu şehre denklere ederiz. Bu şehrin geleceğiyle kimsenin keyfiyetiyle oynama lüksü yok. Vali olarak ben buna müsaade etmem. Bu yönüyle bu okulda, bu okulda görevlendirdiğimiz okul müdürünün güzel işlere başarılar elde ettiğimi öğrendim. Bu okulun başarısı küçümsenecek bir başarı değildir. Bu başarı, valilik olarak sadece bizim desteğimiz ile olmaz. Burada öğretmen, öğrenci, veli ve idarenin yaklaşımı çok önemlidir." ifadeleriyle sözlerini tamamladı.
Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@