Ankara MEM Re’sen Atamalar Konulu Talebimize Olumlu Yanıt Verdi

Ankara MEM Re’sen Atamalar Konulu Talebimize Olumlu Yanıt Verdi

Anadolu Eğitim Sen (AES)Ankara MEM Re’sen Atamalar Konulu Talebimize Olumlu Yanıt Verdi

 Ülke genelinde sürmekte olan norm fazlası öğretmenlerin re’sen atamalarından öncelikle vazgeçilmesi, en azından işlemin 2012-2013 Öğretim Yılı ders kesimi sonrasına ertelenmesi için İl Milli Eğitim Müdürlüklerine yaptığımız talepler karşılık buluyor.

17 Ocak 2013’de İl Milli Eğitim Müdürlükleri’ne yazılı olarak ulaştırdığımız talep doğrultusunda pek çok il re’sen atamaları öncelikle Şubat Özür Grubu Atamaları sonrasına ertelerken, birçoğunun bu süreyi ders kesim tarihine kadar uzatmasını bekliyoruz. Talepte bulunduğumuz illerin başında yer alan Ankara İl Milli Eğitim Müdürlüğü talebimize uygun olarak re’sen atamaları erteleme yoluna giderken, yazılı olarak da dönüş yapmıştır.

 

Öğretmenlerin motivasyon ve başarısını doğrudan etkileyecek re’sen atama işleminden öncelikle vazgeçilerek,  tercihleri alınan öğretmenlerin yerleştirilmesinden sonra norm kadro ihtiyacının devam etmesi halinde görevlendirme yapılması, resen atamadan vazgeçilmemesi halinde de 2012-2013 Öğretim Yılının ders kesimine kadar resen atanan öğretmenlerin ilişiklilerinin kesilmemesi talebimizi tekrarlıyor, Ankara İl Milli Eğitim Müdürlüğü’nün attığı bu olumlu adımın devamını diliyoruz.

 

Anadolu Eğitim Sendikası

 

 

 

 

HABERE YORUM KAT
UYARI:

Yorum yazarak topluluk şartlarımızı kabul etmiş bulunuyor ve tüm sorumluluğu üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Mebpersonel.com İnternet Sitesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.