ARTIK ROTASYONDAN KAÇIŞ YOK!!!

ARTIK ROTASYONDAN KAÇIŞ YOK!!!

9-10 Mart 2013 tarihinde Ankara’da Sayın Bakan Nabi Avcı başkanlığında yapılan il milli eğitim müdürleri toplantısıyla ilgili ayrıntılar gelmeye devam ediyor.

 Edindiğimiz bilgilere göre en çok konuşulan hususlardan biri de taşra yöneticilerine uygulanması düşünülen rotasyon olmuş. Avcı, il müdürlerine rotasyonla ilgili görüşlerini sormuş. İl müdürlerinin tamamına yakını rotasyonun bu yaz mutlaka uygulanması gerektiği yönünde görüş beyan etmişler. (Buradan şu sonuç çıkarılabilir: il müdürleri yıllardır aynı ilde çalışan ve hantallaşan yöneticilerin gitmesini ve illere yeni bir heyecan gelmesini istiyorlar. Yani il müdürleri halen yanlarında çalışam il müdür yardımcılarından ve şube müdürlerinden memnun değiller.)

Sayın Avcı il müdürlerinin rotasyon taleplerini jest ve mimikleriyle destekler tutum sergilemiş ama sözlü olarak görüş beyan etmeyip sadece not aldırmış.

Toplantıda daha önce kapalı kapılar arkasında konuşulan bir konu açık açık dile getirilmiş: Müsteşar ve İnsan Kaynakları Genel Müdürü değişmeden işler düzelmez!

İl müdürleri M.Emin Zararsız ve Hikmet Çolak’ın giderek yerlerine eğitim kökenli yöneticiler getirilmesini açıkça Sayın Bakan’a bildirmişler. Sayın Zararsız ve Sayın Çolak toplantının hiçbir yerinde bulunmamışlar. Genel olarak edinilen izlenimin bu iki üst yöneticinin kısa zamanda görevden alınacağı olmuş. Öne çıkan başka bir görüş de şu: Bu iki yönetici görevden alınmazsa hiçbir değişiklik olmaz ve ‘eski tas eski hamam’ her şey aynen devam eder.

Sayın Avcı sorular üzerine yönetici atama yönetmeliği ile ilgili eleştirileri dikkate aldıklarını ve üzerinde çalışıldığını ifade etmiş.

Bir başka husus da illere verilen 950 şube müdürü normu olmuş. İl müdürleri illere verilen 950 şube müdürü normunun gereksiz olduğunu dile getirdiklerinde Avcı’nın bunu destekler ifadelerle not aldırdığı gözlenmiş. İlerleyen dönemlerde bu kadrolara atama yapılmayacağı ve bu kadroların geri alınacağı görüşü ön plana çıkmış.

Özetle:
1-Taşra yöneticileri için rotasyon bu saatten sonra yapılır.
2-Müsteşar ve İnsan Kaynakları Genel Müdür uzun süre görevde kalamaz.
3-950 şube müdürü kadrolarına atamalar dondurulurr, ileride bu kadrolar geri alınır.

Metin Koçer


HABERE YORUM KAT
UYARI:

Yorum yazarak topluluk şartlarımızı kabul etmiş bulunuyor ve tüm sorumluluğu üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Mebpersonel.com İnternet Sitesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

5 Yorum