AVCI: ''Bu Adamlar Müdürlük Yapmasın''

Milli Eğitim Bakanı Avcı, Başkent Öğretmenevi'nde eğitim muhabirlerine iftar verdi. İftarın ardından gazetecilerin sorularını yanıtlayan Avcı müdürlük atamaları ve yönetici atama ile ilgili ilginç bir tespitte de bulundu.

Yönetici Atamaları 21.07.2014, 01:20 21.07.2014, 01:21
AVCI: ''Bu Adamlar Müdürlük Yapmasın''
16 bin okul müdürünün değerlendirmeye tabi tutulduğunun hatırlatılarak, ne kadar müdürün öğretmenliğe döneceğinin sorusuna Avcı, bu sayının yanlış olduğunu, 4 yılını dolduran müdürlerin tamamının 16 bin kişi olduğu bilgisini verdi.
Bu müdürlerin yüzde 60-70'inin tekrar görevlerine devam edeceğini tahmin ettiklerini ifade eden Avcı, bunun demokratikleşme yolunda atılmış önemli bir adım olduğunu kaydetti. Bu kültürün ilk defa okullara girdiğini, bunun önemli sonuçlar vereceğini düşündüğünü anlatan Avcı, "20 yıl görev yapmış bir adam bu kriterleri sağlayamadıysa hakikaten o artık müdürlük yapmasın" dedi.
Yorumlar (5)
mevlana torunu 6 yıl önce
hakkaten öyle
çorumlu 6 yıl önce
memlekette dindersi öğretmeni kalmadı...hepsi müdür oldu.. olacak...hangi demokrasiden bahsediyoruz...ayda yaşamıyoruz...bunun adı makam dağıtma ve kadrolaşmadır...
Kriter Ne? 6 yıl önce
kriteri var mı? %70 milli eğitim müdürlükleri etkili deniyor.milli eğitim müdürlükleri hangi kriterlere bakacak.atanamayanların yerine müdür atamalarında hangi kriterlere bakılacak?
hbr 6 yıl önce
öğretmenleri ve okul aile birliği başkanlarını kötü niyetlerine kalkan olarak kullanıyorlar. canlı birer kalkan
mülakatmış 6 yıl önce
kul hakkının yenildiğinin ve çadır tiyatrosunu allah a havale ediyoruz

Gelişmelerden Haberdar Olun

@