AVCI'dan Yönetici Atama Yönetmeliği Açıklaması...

AVCI'dan Yönetici Atama Yönetmeliği Açıklaması...

AVCI'dan Yönetici Atama Yönetmeliği Açıklaması...

 Yönetici atamaları yönetmeliği

 
Üniversitelerde öğrenim süresinin indirilmesine yönelik çalışmalarının olmadığını dile getiren Avcı, ''Yükseköğrenimdeki lisans yılları, bunlarla ilgili ne mevcut YÖK taslağına getirdiğim eleştirilerde bu var, ne de YÖK'ün içinde böyle bir çalışma var. Olsa iyi olmaz mı- İyi olur. Başbakanlıkta çalışmaya başlandığı zaman bulunabilirim. Artık nasıl olsa adımız çıktı, 'Bu adam 4 yıllık lisansa karşı' diye. Hiç olmazsa birkaç alanda bu yapılabilir'' dedi.
Yönetici atamaları yönetmeliğine yönelik eleştirilerin hatırlatılması üzerine Bakan Avcı, şöyle devam etti:
''Biz hiçbir zaman hiçbir konuda 'her şeyin en doğrusunu biz biliyoruz, ne yaparsak doğru yaparız, dolayısıyla alın ve bunu kabul edin' böyle bir tutum içinde olmayız. Şüphesiz bu konu da dahil olmak üzere pek çok konuda eksiğimiz, yanlışımız olabilir. Şimdi görmediğimiz ama uygulamada çıkan aksaklıklar olabilir. Zaman içinde ortaya çıkan her türlü eksiği, yanlışı düzeltmek için siyaset kurumu var. Şu anda bir komisyon kurduk. Gelen eleştirileri değerlendirmek için arkadaşlarımızı görevlendirdik. Hangi konuda eleştiriler geliyor buna karşı biz nasıl bir çözüm veya değerlendirme yapıyoruz diye. Bu dinamik bir süreç. Uygulamayı bir görelim. Ben çok büyük bir sıkıntı olacağını düşünmüyorum sıkıntı olan yerleri de çözeriz. Yeter ki birbirimizi iyi dinleyelim, neyin ne için yapıldığını veya yapılmadığını birbirimizle tartışalım.''

HABERE YORUM KAT
UYARI:

Yorum yazarak topluluk şartlarımızı kabul etmiş bulunuyor ve tüm sorumluluğu üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Mebpersonel.com İnternet Sitesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

3 Yorum