Bilişim Teknolojileri öğretmenlerine yönetici atamada ek puan verilsin

Bilişim Teknolojileri öğretmenlerine yönetici atamada ek puan verilsin

Bilişim Teknolojileri öğretmenlerine yönetici atamada ek puan verilsin

 

13.08.2009 Tarihli Ve 27318 Sayılı Resmî Gazete’de Yayımlanan Millî Eğitim Bakanlığı Eğitim Kurumları Yöneticilerinin Atama Ve Yer Değiştirmelerine İlişkin Yönetmeliğin “Yönetici olarak atanacaklarda aranacak özel şartlar” başlıklı 8. maddesi 5. fıkrasındaki; “(5) Bu maddenin birinci, ikinci, üçüncü ve dördüncü fıkralarında sayılan eğitim kurumlarının dışında kalan diğer bazı eğitim kurumu yöneticiliklerine; atanmak için başvuruda bulunanlardan bu Yönetmelik eki EK–4 Yöneticilik Ek Puan Formunda belirtilen alan öğretmenlerine ayrıca ek puan verilir.” hükümleri ile Teknik ve endüstri meslek liseleri, Anadolu tapu ve kadastro meslek liseleri, Anadolu tarım meslek ve tarım meslek liseleri, denizcilik Anadolu meslek liseleri ve denizcilik Anadolu teknik liseleri ile mesleki ve teknik eğitim merkezi yöneticiliklerine atanmak isteyen Bilişim teknolojileri öğretmenlerine Yönetmelik eki EK–4’ün 1. maddesi (b) bendine göre ek puan verilmekte iken Bilişim teknolojileri öğretmenlerinin alan ve bölümleri olmasına karşılık;

 

Bilişim teknolojileri öğretmenlerine;

 

1-Kız teknik ve meslek liseleri ile mesleki ve teknik eğitim merkezi yöneticiliklerine atanmak isteyen Yönetmelik eki EK–4’ün 1. maddesi (a) bendine göre,

 

2-Ticaret meslek liseleri ile mesleki ve teknik eğitim merkezi yöneticiliklerine atanmak isteyen Yönetmelik eki EK–4’ün 1. maddesi (c) bendine göre ek puan verilmemektedir.

 

Bu nedenle Yönetmelik eki EK–4’ün 1. maddesi (a) ve (c) bendine Bilişim teknolojileri öğretmenlerinin eklenmesi gerekmektedir.

 

Ahmet Kandemir

HABERE YORUM KAT
UYARI:

Yorum yazarak topluluk şartlarımızı kabul etmiş bulunuyor ve tüm sorumluluğu üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Mebpersonel.com İnternet Sitesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.