BİZE HER YER MÜLAKAT, BİZE HER YER TORPİL!

BİZE HER YER MÜLAKAT, BİZE HER YER TORPİL!

BİZE HER YER MÜLAKAT, BİZE HER YER TORPİL!

 BİZE HER YER MÜLAKAT, BİZE HER YER TORPİL! TÜRKİYE BÜYÜK MİLLET MECLİSİ BAŞKANLIĞINA

Aşağıdaki sorularımın Milli Eğitim Bakanı Sayın Nabi AVCI tarafından Anayasanın 98. ve TBMM iç tüzüğünün 99. Maddesi gereğince yazılı olarak cevaplandırılmasını arz ederim.

Demir ÇELİK 
Muş Milletvekili

Yeni bir " Eğitim- Öğretim" yılma başlayacağımız şu günlerde Muş İl Milli Eğitim Müdürlüğü'nce bir komisyon kurulmuş ve bu komisyonca okullara müdür olacak öğretmenler için mülakat sınavı yapılmıştır. Mülakatta yalnızca Eğitim Bir-Sen üyelerine ve görevlendirme ile çalışan şube müdürlerine yüksek puan verildiğine dair iddialar çeşitli çevrelerce dillendirilmektedir. Muş eğitim-Sen üyesi öğretmenler bu iddia çerçevesinde basına gerekli açıklamalarda bulunmuşlardır. Bu metinde; Eğitim-Sen üyelerinin sınav puanları yüksek olmasına rağmen mülakat puanlarının düşük olduğu ve sadece Eğitim-Bir-Sen üyelerine mülakat sonucunda yüksek puan verildiği, yazılı sınavda aldıkları düşük puanlara rağmen mülakat sınavındaki puanları yükseltilerek, diğer adaylar ile aralarındaki puan farkının düşürüldüğü belirtilmektedir. Bu manada da adı geçen sendika üyelerinin kollandığı iddia edilmektedir.

Bu Bağlamda;

1-Yukarıda Bahsi geçen olay hakkında Bakanlığınıza ulaşan şikâyet var mıdır?

2-Yapılan mülakat sınavları için Bakanlığınızca bir çalışma yapılacak mıdır?

3-Mülakat sınavında sorulan soruların açık zarf içinde sunulmuş olması ve müdür adaylarının mevzuat bilgilerinin ve genel kültür düzeylerinin tek bir soru ile ölçülmüş olması doğru bir yaklaşım mıdır?

4-Mülakatta bir kısım kişileri kolladığı iddia edilen komisyon hakkında soruşturma başlatılmış mıdır?

5-Bu iddialar karşısında söz konusu mülakatı iptal etmeyi düşünüyor musunuz?

HABERE YORUM KAT
UYARI:

Yorum yazarak topluluk şartlarımızı kabul etmiş bulunuyor ve tüm sorumluluğu üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Mebpersonel.com İnternet Sitesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

3 Yorum