banner476

Eğitimbirsen'den Yönetici Görevlendirme Yönetmeliğine Tepki

Eğitimbirsen Genel Başkan yardımcısı Ramazan ÇAKIRCI, Ankara Eğitimbirsen 1 nolu şubein düzenlemiş olduğu iftar programında konuştu

Yönetici Atamaları 23.07.2014, 02:52 23.07.2014, 02:52
Eğitimbirsen'den Yönetici Görevlendirme Yönetmeliğine Tepki
 Eğitimbirsen Genel Başkan yardımcısı Ramazan ÇAKIRCI, Ankara Eğitimbirsen 1 nolu şubein düzenlemiş olduğu iftar programında konuştu....
Konuşmasına İsrail'i kınayan ve tepki gösteren açıklamalarla başlayan ÇAKIRCI ; eğitim çalışanlarının sorunları konusunda önemli açıklamalarda bulundu. 

Öncelikle son zamanlarda kamuoyunun gündeminden düşmeyen yönetici görevlendirme yönetmeliğine eleştiri getiren ÇAKIRCI , Yönetici görevlendirme yönetmeliği bizim itirazlarımıza rağmen bu şekilde çıktı. Müdürlerin tamamının görevden alınmasına karşı sendika olarak karşı çıkmalarına rağmen gelinen süreçte üyelerinin tamamının hak kaybına uğramaması adına sendika olarak ellerinden gelen her türlü desteği üyelerine vereceklerini ifade etti. 

YÖNETİCİ GÖREVLENDİRME TAKVİMİ ÇOK UZUN

Yönetici görevlendirme takvimini de eleştiren ÇAKIRCI , Milli Eğitim Bakanlığında eğitim öğretim döneminin başladığı tarihe kadar tüm görevlendirmelerin yapılması gerektiğini savundu. Eğitim öğretim faaileyetlerinin başladığı dönemde bu işlerin bitmesi gerekirken sürecin Aralık ayına kadar uzatılmasının hata olduğunu dile getirdi. 

Şube müdürü atama iptalleri ile ilgili süreci yakından takip ettiklerini , Başbakanlığın çerçeve yönetmeliğinin çıkmasıyla beraber yeni bir sürecin başlayacağının işaretini veren ÇAKIRCI ; Şube müdürü atamaları konusunda Bakanlığın bir an önce yaşanan belirsizliğe son vermesi gerektiğini dile getirdi. 

Şube müdürlüğü atamalarında Bakanlığın çok titiz bir çalışma yürütmesi gerektiğini , bu sürecin yeni mağdurlar yaratmadan sonuçlandırılması gerektiğine vurgu yaptı. 

ÖĞRETMENLER YER DEĞİŞTİREMİYOR

ÇAKIRCI ; Öğretmen atama ve yer değiştirme yönetmeliğinin yetersiz kaldığını 800 bin öğretmenden sadece 17 bin kişinin yerini değiştirecek yönetmeliğin ihtiyaçlara cevap veremediğini ve yönetmeliğin öğretmenlerin mağduriyetini giderecek şekilde yeniden düzenlenmesi gerektiğini söyledi. 
Yorumlar (8)
becayiş ve yanalan 6 yıl önce
sınıfçılar becayiş ve yanalana geçiş hakkı istiyor
öğretmen 6 yıl önce
bak,bak,sanki yöneticilerin kazanılmış haklarını yok sayan yasaya desteği eğitimbirsen vermemiş gibi,herkese müdürlük sözü verdiniz,şimdi içinden çıkamıyorsunuz.
öğretmen 6 yıl önce
bak,bak,sanki yöneticilerin kazanılmış haklarını yok sayan yasaya desteği eğitimbirsen vermemiş gibi,herkese müdürlük sözü verdiniz,şimdi içinden çıkamıyorsunuz.
müdür 6 yıl önce
bunun vebalini allah sizden sorar timsah göz yaşı.
md.yrd. 6 yıl önce
md.yrd.kaderini müdürün iki dudağının arasında bıraktınız.ya tamam ya devam böyle adaletsizlik olurmu....
ebs li olarak size inanmak isterim 6 yıl önce
herkese müdürlük sözü verilip üye yapıldı şimdi eski üyeler yine avucunu yalayacak
sınıf öğrt 6 yıl önce
2013 okul dönüşümlerinde orta okulla ilişkilendirilen sınıf öğretmeni idarecilere norma düşmeden acilen alan değişikliği hakkı verilmesini istiyoruz
emekli 6 yıl önce
Beceremedik denilemiyor da, sürekli mazeret üreterek, top taca atılıyor. 2 aydır millet adil olmayan ve yargıdan döneceği belli olan yönetmeliğin düzeltilmesini bekliyor. Ne yapıldı. Taleplerinize cevap bile verilmiyor. Pasta belli kardeşler…

Gelişmelerden Haberdar Olun

@