HEM MÜD. BŞYRD’LARI NORM UYGULAMALARI DIŞINDA TUTULACAK

HEM MÜD. BŞYRD’LARI NORM UYGULAMALARI DIŞINDA TUTULACAK

Bilindiği üzere, 03.03.2009 tarih ve 1124 sayılı Bakan Onayı ile halk eğitimi merkezlerine müdür başyardımcısı normu verilmeyeceğine dair düzenleme getirilmiştir. Bakan onayında ayrıca, norm fazlası konumuna düşen yöneticilerin görevlerinden ayrılıncaya kadar kadro ve özlük haklarının saklı tutulacağı öngörülmüştür.

   MEB Hayat Boyu Öğrenme Genel Müdürlüğünün 06.02.2013 tarih ve 89973 sayılı yazısında, daha önce illere gönderilen yazılarda, halk eğitim merkezlerinde norm fazlası olan yöneticilerin durumu ile ilgili olarak, Bakan Onayına rağmen, üst norm olan 652 sayılı KHK ve yönetmelik hükümlerine göre işlem yapılması gerektiğinin bildirildiği, ancak İnsan Kaynakları Genel Müdürlüğü ile durumun yeniden değerlendirilerek Bakanlık onayındaki ifade kaldırılmadan yönetmelik hükümlerinin uygulanamayacağı kanaatine varıldığı, yaygın eğitim kurumlarının yeniden yapılandırılması sürecinde Bakan Onayında gerekli düzenlemeler yapılıncaya kadar norm fazlası yöneticiler hakkında yönetmelik hükümlerine göre herhangi bir işlem yapılmaması gerektiği belirtilmiştir.

 

 

İlgili yazı için tıklayınız

 

HEM MÜDÜR BAŞYARDIMCILARI , -İSTEKLERİ DIŞINDA- BAŞKA KADROYA GÖREVLENDİRİLEMEZ


HEM’LERDE MÜDÜR BAŞYARDIMCISI KADROSU KALDIRILAMAZ


HEM’LERDEKİ MAĞDURİYETİ YARGIYA TAŞIYACAĞIZ

HABERE YORUM KAT
UYARI:

Yorum yazarak topluluk şartlarımızı kabul etmiş bulunuyor ve tüm sorumluluğu üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Mebpersonel.com İnternet Sitesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.