İdarecilerin Alan Değişikliği ve İptalleri DİNÇER'i Bekliyor

İdarecilerin Alan Değişikliği ve İptalleri DİNÇER'i Bekliyor

Branşı sınıf öğretmeni olduğu halde öncelikle alan değiştirmek isteyen daha sonra bu değişikliği sistem üzerinden reddeden okul yöneticilerinin atamaları yapıldı. Bu atamaların iptali için DİNÇER'in onayı bekleniyor...Yine ülke genelinde bir çok ilimizde idarecilere alan değişikliği hakkı verilirken , ülkenin yarısında bu hak verilmemiştir. Atananı ile , atanamayanı ile ve iptal ettirmek isteyeni ile birlikte binlerce idarecinin tek umudu DİNÇER'dir. Yoksa iş Atama Grup Başkanlığına ve ORMAN Bey'e kalmışsa yandı gülüm keten helvası .. Alan değişikliğinin en büyük mağdurları alan değiştirmek istediği halde alan değiştiremeyen idareciler ile alan değişikliğini iptal etmek isteyen idareciler olarak göze çarpıyor.

İdarecilere alan değişikliği yeniden tüm ülke genelinde birlik sağlanarak açılmalıdır.

Okullarımızı ayakta tutan yöneticilerimiz mağdur edilmemelidir. 

Sayın DİNÇER, Bu konuda idarecilerimize bir hak vermelidir.

Branşı sınıf öğretmenliği olduğu halde okulu Ortaokul olan idarecilerimizin alan değişikliği ülkenin yarısında yapılırken diğer yarısında yapılmadı. Bu konuda İl Müdürlerinin takdir yetkisi onlarca ilimizde idarecileri mağdur etti.

Örneğin Yozgat ilinde Sınıf öğretmeni idarecilere alan değişikliği açılırken, Komşu ili Kırhşehir ilinde bu hak verilmedi.

Yine alan değişikliğine başvuru yapıp daha sonra bu başvurusunu iptal etmek için sistem üzerinden reddeden idarecilerimizin de ataması Bakanlık tarafından yapıldı. Bu şekilde ülke genelinde yaklaşık 200 idareci olduğu tahmin edilmektedir.

Bu idarecilerimizin iptal istekleri ve dilekçeleri yine Bakanlığın El Freni olan ( ORMAN ! ) Bey'e takıldı.

Bu idarecilerimizin alan değişikliği iptali için Bakan Bey onayı olmadan asla iptal edilemeyeceği konuşuluyor.

Sonuç olarak ; İdarecilerimize yönelik ülke genelinde eş zamanlı olarak alan değişikliğinin tekrar açılması, Alan değişikliğini iptal ettirmek isteyen idarecilerimizin de bu iptallerinin Bakanlık tarafından yapılması çok zor bir şey değil.

Milli Eğitim Bakanı Sayın DİNÇER, Fedakar eğitim yöneticilerimizin bu taleplerini dikkate almalı ve alan değişikliği konusunda idarecilerimizi mağdur etmemelidir.

Mutlu idareciler en büyük katkıyı eğitime verecektir.

Geleceği konusunda endişeli ve mutsuz idarecilerimiz en büyük zararı yine eğitime vereceklerdir.


NOT: Kendi kurumunda alan değişikliği yapan birçok sınıf öğretmeni idarecimiz ise Kılavuza aykırı olarak öğretmen olarak atanmıştır. Bu mağduriyetinde giderilmesi ve atama kararnamelerinin yeniden düzenlenmesi gerekir.

HABERE YORUM KAT
UYARI:

Yorum yazarak topluluk şartlarımızı kabul etmiş bulunuyor ve tüm sorumluluğu üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Mebpersonel.com İnternet Sitesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

21 Yorum