İkili Eğitim Yapan idarecilerin  8 Saat Çalıştırılmasına  Dair MEB yazısı

İkili Eğitim Yapan idarecilerin 8 Saat Çalıştırılmasına Dair MEB yazısı

İkili Eğitim Yapan idarecilerin 8 Saat Çalıştırılmasına Dair MEB yazısı.

Milli Eğitim Bakanlığına bağlı ikili eğitim yapan okullarımızın idari kadrosu günlük en az 10 saat mesai yapmaktadır. Oysa ki Devlet memurları kanununa göre bir devlet memurunun haftalık çalışma süresi 40 saat olarak belirlenmiştir.

Her ne kadar Devlet Memurları Kanununda memurların çalışma saatleri haftalık 40 saat olarak düzenlense bile Sabah 07:30 da göreve başlayan bir idarecinin akşam 17:30 – 18:00 saatlerine kadar görevde kalmaları, okul müdürlerinin ve müdür yardımcılarının yıllardır fedakarlık içerisinde bu mesleğin en kutsal yanı olan vicdani sorumluluk yönü ile canla başla çalışması ve buna karşın Milli Eğitim Bakanlığının ek ders yönetmeliğinde bile bu idarecilerimize fazladan ek ders vermeyi akıl edememesi MEB’in ayıbıdır.

Milli Eğitim Bakanlığının yıllardır canla başla günde en az 10 saat mesai yaparak çalışan bu idarecilerimize özlük hakları konusunda ayrıcalık tanıması gerekmektedir.

HABERE YORUM KAT
UYARI:

Yorum yazarak topluluk şartlarımızı kabul etmiş bulunuyor ve tüm sorumluluğu üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Mebpersonel.com İnternet Sitesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.