banner476

İl Milli Eğitim Müdürlüğünde Devir Teslim Töreni Yapıldı

İl Milli Eğitim Müdürlüğü'ne atanan Engin Emen, görevi Yaşar Koçak'tan devraldı.

Yönetici Atamaları 07.09.2020, 12:02
İl Milli Eğitim Müdürlüğünde Devir Teslim Töreni Yapıldı

Aralık 2018'den bu yana Rize İl Milli Eğitim Müdürü olarak görev yapan Yaşar Koçak'ın Ölçme, Değerlendirme ve Sınav Hizmetleri Genel Müdürlüğünde Daire Başkanı olarak atanmasının ardından, Sinop İl Milli Eğitim Müdürlüğü'nde Maarif Müfettişi olarak görev yapan Engin Emen yeni İl Milli Eğitim Müdürü olarak Rize'ye atandı.

Devir teslim konuşma yapan Koçak, görevi emin ellere teslim etmenin huzuru içinde olduğunu belirterek, "Yağmurlu bir günde geldiğim bu şehire, Rize'ye hizmet etmenin haklı gururu ve Rizelilerle aynı havayı teneffüs etmenin mutluluğu içinde yine yağmurlu bir günde veda ediyorum" dedi.

Son iki sene içinde Rize'deki eğitimi önemli bir noktaya taşıdıklarını belirten Koçak, Rize'nin var olan başarılı konumunu yeni müdür Engin Emen ile daha yukarılara taşıyacağından emin olduğunu belirtti.

Eğitime emek ve hizmet verenlerin sürekli devam eden bir bayrak yarışında olduğunu vurgulayan Koçak, "Bir bayrağı teslim ederken bir diğerini alıyoruz, gayemiz eğitim camiasının durmaksızın ilerlemesidir. İçtenlik ve samimiyetle katkı vermeye çalıştığım 21 aylık bu süreçte Rize halkına, Rize bürokrasisine ve Rize eğitim camiasına verdikleri destek için şükranlarımı sunuyorum" diyerek sözlerini noktaladı.

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@