İlçe Milli Eğitim Müdürleri Görevden Alınacak

İlçe Milli Eğitim Müdürleri Görevden Alınacak

Yönetici Atamaları 17.08.2014, 23:47 17.08.2014, 23:50
İlçe Milli Eğitim Müdürleri Görevden Alınacak
 Eğitim Kurumları Yöneticilerinin Görevlendirilmelerine İlişkin Yönetmelik hükümlerine göre, 4 yılını doldurmuş okul müdürlerinin tekrar görevlendirilmesine esas olacak puanlama, İlçe Milli Eğitim ve Şube Müdürlüklerince 15 Ağustos Cuma günü itibarıyla gerçekleştirildi. Bilindiği üzere, yönetmelik hükümlerine göre; 75 puan ve üzerinde not alan yöneticiler başarılı sayılacak.
Değerlendirme sürecinde, İlçe Milli Eğitim Müdürlüklerine yapılan siyasi,bürokratik,sendikal baskıların yoğunlaştığı duyumları üzerine, Sendika olarak; yapılacak puanlamaların adil ve objektif olmasını, yapılan işlemlerin hukuki problemler yaratmaması gerektiğini söyledik. Şube olarak, konuyla ilgili ; çalışma alanımızdaki bütün İlçe Milli Eğitim Müdürleriyle en az bir kez bir çoğuyla 2-3 kez görüştük. İlgili Şube Müdürlerine hassasiyetlerimizi anlattık. İlçelere göre değişiklik göstermekle birlikte,İlçe Kaymakamları,Belediye Başkanları,İlçe Ak Parti yöneticileriyle görüşerek,okul müdürlerinin görevlendirmelerinde adil ve objektif kriterlerin uygulanması konusundaki görüşlerimizi paylaştık. Yönetici Atama ve Görevlendirmelerde, her zaman hak -hukuk ve liyakati ön planda tutan bir sendika olarak, yapılan puanlamanın ne kadar adil ve objektif gerçekleştirildiğini beklemeye başladık.

Yönetmeliğe göre, Okul Müdürlerinin görevlendirilmesi konusunda,en hassas konumda bulunan İlçe Milli Eğitim Müdürlerinin tamamı çok kısa bir süre önce atanmıştır.Bilindiği gibi,bunların tamamına yakını, Eğitim Bir Sendikasının Şube, İlçe Yöneticisi veya aktif üyesidir. Aynı

TETİKÇİLİĞİN SONU AYAKÇILIK MI ?

Okul Müdürlerinin görevlendirilmesinde, Ak Parti İlçe Teşkilatları,Sendika,İlçe Milli Eğitim Müdürlüklerinin çekişmeli bir dönem yaşadığı bilinmektedir. Mevcut Okul Müdürlüklerinin çok üstünde kişinin okul müdürlüğü beklentisi içine sokulmuş olması bu çekişmeyi daha da alevlendirmiştir. Eğitim camiası; İktidar Partisi,onun uzantısı sendika, İlçe Milli Eğitim Müdürlükleri, Bakanlık ve Bürokrasisinden müteşekkil bir yapı değildir. Bu camia da bunların dışında da çok güçlü sendikalar, yapılan yanlışı onaylamayacak çok büyük bir kesim var.

Okul Müdürlüklerine yapılan görevlendirmelerin kamuoyunda yarattığı tepkiyle doğru orantılı olarak,mevcut İlçe Milli Eğitim Müdürlerinin görevden alınacağı veya İlçeler arasasında yer değişikliği yapılacağının, Ak Parti İlçe Teşkilatlarında konuşulduğu söyleniyor.Bu konuyla ilgili, özellikle İstanbul da bazı yerel gazetelerde haberler bile yapılmaya başlandı.Okul Müdürlerinin görevlendirme sürecinin İlçe Milli Eğitim Müdürlerinin ötesinde,İl Milli Eğitim Müdürlerinin bazılarını da koltuğundan edeceği dillendiriliyor.

Bir eğitimci olarak, bütün İlçe Milli Eğitim Müdürlerimizin, görevlerinde hakkaniyet ölçüsünden sapmamalarını, değerlendirmede adil davranmış olmalarını arzu ederim. Bunu başarmış iseler sıkıntı yok. Başaramadıysalar,sadece tetikçilik yapmış olacaklar ve kullanılmanın dayanılmaz hafifliğini yaşayacaklardır.

Enver DEMİR

TES İstanbul 9 Şb.Bşk
Yorumlar (10)
müdür 6 yıl önce
size bir soru en yalakanın olduğu sendika hangisi:
meb 6 yıl önce
sizi temin ederim hakkaniyetli bir puanlama olmayacak. eğitim bir senliler puanlama bitmeden adamlar okullarına ziyaretlere başladı.
Muallim 6 yıl önce
benden de bir soru;en çok kul hakkı yiyen ve dinden imandan bahseden sendika hangisi?
Fenasi 6 yıl önce
cevap: türk eğitim sen
hakkaniyet olmayacak 6 yıl önce
adalet hz.ömer'in döneminde kaldı. bunlar dindar görünen ama bütün işi gücü dünya makamı olan kişiler.
Vah Vah 6 yıl önce
Onu bunu bilmem devlette devşirme, ataist insan görev yapmalı. Laik Devletin okullarından yetişip te düzenin muhteşem hocalarından akait ve fıkıh ta öğrenmişse, hele de namazını kılıyorsa idarecisi ve bir siyasiyle. Bu yeterlidir yöneticiliği, dünyalık makamı ve iaşesi için. Bana bıraksalar direk gönderirim bu tip insanları IŞID’e
enverciğim 6 yıl önce
atanacak isimleride yaz kurtul bu ızdıraptan
aliveli 6 yıl önce
eğitimbirsen
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın

Gelişmelerden Haberdar Olun

@