İstanbul Müdür Atamaları Yeniden Değerlendiriliyor

İstanbul Müdür Atamaları Yeniden Değerlendiriliyor

İstanbul Müdür Atamaları Yeniden Değerlendiriliyor

İstanbul İl Müdürlüğünün yönetici atamalarında TTK 80 sayılı kararlarını yanlış yorumladığını ve yönetici atama komisyonun almış olduğu kararın yönetmeliğe aykırı olacağını; Genel Kültür öğretmenlerinin Meslek Liselerini tercih etmesinde meslek dersleri öğretmeni gibi + 20 puan alamayacağı dile getirmiş ve İstanbul MEM’in hata yaptığının altını çizmiştik.

İstanbul MEM hatasında ısrar ederek yukarıda izah edilen hatayı göz ardı ederek yönetici atamalarını gerçekleştirdi. Atamaların yapılmasının ardından bireysel ve sendikal bazda gelen itirazlar üzerine yönetici atama sıralarını yeniden çalıştırmak zorunda kaldı.
İstanbul ilinde bu şekilde yapılan hatalı atamalar ataması yapılan bir çok adayı doğrudan ve dolaylı olmak üzere etkiledi.
İstanbul MEM’in hatasını anlaması ve bu hatadan dönmesi üzerine yapılan atamalarda sıralamalar yeniden yapılıyor. Aldığımız bilgilere göre genel kültür öğretmeni olan ancakmeslek liseleri ve mesleki eğitim merkezlerine tercihlerinde fazladan 20 puan ile atamaları yapılan yöneticilerin atamaları iptal ediliyor ve atamaları iptal edilen yada sıralamasının değişmesi ile atandığı okul değişen yöneticilere İstanbul MEM tek tek telefon açarak bilgilendirme yapıyor.
Türkiye’nin en büyük şehri olan İstanbul MEM’de yönetici atama gibi önemli bir birime işten anlayacak bir yönetici bulunamıyor mu ? Yönetici atama komisyonu yönetmelikleri yorumlamaktan aciz mi ?
Ayrıca hatalı yapılan atamalarda yapılacak düzeltme işlemlerinin İstanbul MEM resmi sitesinden bir duyuru ile ilan edilmesi ve atamaların yeniden değerlendirildiğinin duyurulması ve yapılan hatadan ötürü kamuoyu ve eğitimcilerden özür dilenmesi gerekmektedir.
Sonuç olarak İstanbul MEM yönetici atamalarında hata yapmıştır. Yapılan hatadan dönülmesi bir erdemdir. Ancak yapılan hataların düzeltilmesinin kamuoyuna ilan edilmemesi ve el altından yapılması özrün kabahatinden büyük olmasına sebep olmaktadır.
Milli Eğitim Müdürü Sayın Muammer YILDIZ’ın kendisi gibi vizyon sahibi ve ehil kişilerle yola devam etmesi  hem kendisini yüceltir hem de rahatlatır.
İstanbul Milli Eğitim Müdürlüğünün yapılan bu hatalı atamalarla ilgili en kısa zamanda bir basın açıklaması yaparak kamuoyunu ve yönetici adaylarını bilgilendirmesi temennisiyle….

HABERE YORUM KAT
UYARI:

Yorum yazarak topluluk şartlarımızı kabul etmiş bulunuyor ve tüm sorumluluğu üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Mebpersonel.com İnternet Sitesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.