banner476

MAHKEME KARARI LEHTE OLAN ŞUBE MÜDÜRÜ ADAYLARI ATAMA BEKLİYOR

Şube Müdürleri kamu kurumlarının mevzuat belleği , vatandaştan gelen taleplerin siyasete ulaştırılmasında köprü, ortaya çıkan sorunlarda kamunun çözüm basamağıdır.

Yönetici Atamaları 09.08.2017, 18:01
MAHKEME KARARI LEHTE OLAN ŞUBE MÜDÜRÜ ADAYLARI ATAMA BEKLİYOR

Güçlü devlet olmanın yolu zengin ve üretken bireylerle mümkün hale gelecek olup, yalnızca zenginlikle güçlü olunamayacağı, hata payı en aza indirilmiş anlayış ve çözüm önerileri, modern eğitim ve öğretim, güçlü bir bürokrasi elzemdir. Güçlü bürokrasinin olmazsa olmaz koşulunun devlet geleneğinde uzmanlaşmış çözüm odaklı personel olması ve her seviyede kaliteli personele ihtiyaç duymasıdır.
Bilindiği üzere M.E.B mahkeme kararı gereği, 21-27 Ekim 2015, 29-04 Şubat 2016 ve 14-18 Kasım 2016 tarihleri arasında olmak üzere M.E.B görevde yükselme yönetmeliğinin 21. maddesinin 3.bendi gereği 3 kez münhal bulunan şube müdürlüğü kadrolarına duyuru ile atama yapmıştır. Ancak her nedense 10 Haziran 2016 tarihinden sonra tebellüğ ettiği Mahkeme Kararlarını uygulamayarak, 14 aydır herhangi bir işlem yapılmadan bekletilmektedir.

MEB’in gece gündüz demeden Türkiye’nin her yerinde çalışacak vefakâr, cefakâr ve eğitim sistemimizin ana taşıyıcı kolonları olan şube müdür adayları belirsizlik içinde beklemektedirler. 

Bu bağlamda bireysel mahkeme kararı lehte olan şube müdürü adayları ,Anayasamızın eşitlik ilkesi gereği hukuk çerçevesi içinde,yönetmeliğin 21. maddesine göre tüm münhallerin açılarak 4. bir atama yapılmasını bakanlığımızdan beklemektedir.

Yorumlar (8)
Efx 3 yıl önce
1709 şube müdürleri mağdurları ne olacak
1709 3 yıl önce
iddk kararlarından haberiniz yok mu yaga parayla mı yaptın bu haberi yandaş yayın
Sabahattin 3 yıl önce
Lütfen sesimizi duyun, duyurun
Umut Aksoy 3 yıl önce
Bakanlığımıza olan güvenimiz tam..yeni eğitim öğretim yılında bireysel mahkeme kararlarına yönelik atama bekliyoruz..mebpersonele duyarlılığından dolayı teşekkürler..
Fatih 3 yıl önce
Her kesimin ihtiyaçlarına olumlu cevap veren bakanlığımız bu konuda da yanımızda olarak inşAllah müjdeli bir haber verecektir
Yorumcu 3 yıl önce
Bu atamaların hepsi hukuk dışı laf salatası yapmayın Danıştayı takan yok.hatalı sorular vardı iptal edilmedi neyi bekliyorlar
Mehmet 3 yıl önce
En kısa zamanda bakanlıktan atama duyurusu bekliyoruz.
Adalet 3 yıl önce
Herkes biliyor ki yapılan mülakat tam bir adaletsizlikti seçilenler ne diye seçildi seçilmeyeler ne diye seçilmedi belli değil bize yakın diye seçilenlerin hangi düşüncede olduğu bilinmiyor bence seçilenlerin tek kriteri devletin adamı olması gerekirdi. Olmadı. MEB'in bundan sonra yapması gereken bence basitçe şudur mülakat hariç sınav puanına dayalı olarak 5913 kişinin hepsi sınav sonuçlarının açıklandığı günden itibaren şube müdürlüğüne hak kazanmış sayılmasıdır. Bu kişilerin içinden güvenlik soruşturmasını yapıp aramaları yapılsın

Gelişmelerden Haberdar Olun

@